Utrzymanie płynności finansowej to czasami kłopot, zwłaszcza dla mniejszych firm. Wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z nich są tak zwane odroczone płatności, czyli sprzedaż towarów lub usług z możliwością otrzymania za nie zapłaty po upływie 30, a czasami nawet 90 dni. Powoduje to, iż przedsiębiorstwo ze względu na brak zaplecza finansowego, ma utrudnioną możliwość rozwinięcia działalności. Z pomocą wówczas przychodzą podmioty oferujące faktoring, czyli wykup nieprzeterminowanych zobowiązań finansowych i przekazanie środków firmie sprzedającej, jednocześnie stając się wierzycielem klienta.

 

1.    Faktoring online

2.    Finansowanie zakupów

3.    Finansowanie faktur

 

Faktoring online

 

Faktoring online to możliwość ciągłego pozyskiwania gotówki mimo odroczonych zobowiązań klientów. To właśnie ciągłe oczekiwanie na zwiększenie stanu konta, mimo dużego potencjału rozwojowego bywa hamulcem wielu firm. Stały i regularny dopływ gotówki umożliwia nie tylko pozyskiwanie nowych klientów, ale także ciągły rozwój firmy i oferowanie coraz lepszych towarów lub usług. Faktoring online to również uniezależnienie się od niekompetentnych kontrahentów. Jeśli bowiem klient taki zakupi towar lub usługę, nie zamierzając płacić po upływie terminu, będzie on dłużnikiem firmy oferującej faktoring online, a nie właściwego sprzedawcy. Niezależnie zatem od intencji kupującego firma sprzedająca nie poniesie straty całkowitej i nie będzie musiała korzystać z pomocy sądów lub komornika. Niektóre podmioty oferują dodatkowe usługi, na przykład faktoring online od PragmaGO to możliwość dodatkowego, bezpłatnego ubezpieczenia oraz stały monitoring płatności. Dla aktywnych klientów istnieje również możliwość otrzymania zaliczki faktoringowej, wyliczanej przez system i przyznawanej automatycznie.

 

Finansowanie zakupów

 

Problem zakupów niezbędnych akcesoriów do rozwoju firmy znany jest chyba większości właścicieli. Naturalnym rozwiązaniem wydaje się wzięcie kredytu, jednak odroczona płatność zawsze jest obwarowana pewną niepewnością, iż klient okaże się nierzetelny i zabraknie pieniędzy na spłatę kolejnej raty. Pomocna może się okazać wówczas usługa finansowania zakupów od PragmaGO, która pozwala rozłożyć koszty na wygodne raty. W ramach usługi zyskujesz limit zakupowy, który działa na podobnej zasadzie, jak kredyt odnawialny. Decyzja i realizacja o przyznaniu finansowania zapada w zaledwie 2 godziny. Co ciekawe, cały proces odbywa się online!

 

Finansowanie faktur

 

Czasem zdarza się, iż firmie trafia się wyjątkowo atrakcyjne zlecenie. Są specjaliści, są maszyny, jest wszystko... poza niezbędną gotówką, ulokowaną w poprzednich kontraktach na odroczoną płatność. Finansowanie faktur to idealne rozwiązanie na pozyskanie gotówki równej kwocie zobowiązań (po potrąceniu prowizji firmy faktoringowej). Dzięki możliwości załatwienia sprzedaży nieprzeterminowanych faktur online zarówno rozpatrzenie wniosku, jak i przekazanie pieniędzy na konto może zająć nawet kilka godzin. Warto dodać, iż we wniosku należy zawrzeć jedynie niezbędne informacje, wypełnienie go nie zajmuje więc wiele czasu. Jedynym wymogiem jest, by faktury były zgłaszane najpóźniej tydzień przed upływem płatności. Wszystkie formalności załatwiane są poprzez internet oraz z wykorzystaniem wiadomości SMS. Pozwala to na szybkie uzyskanie opłat za usługi i pozostawienie rozliczenia z klientem firmie faktoringowej. 

 

Dzięki usługom takim jak faktoring, finansowanie pojedynczych faktur czy zakupów możesz znacznie poprawić płynność finansową firmy oraz przyczynić się do jej dalszego rozwoju.

Artykuł sponsorowany