Wszyscy dobrze wiemy, co się dzieje na świecie. Wirus COVID-19 mocno daje nam popalić, a skutki tej pandemii będziemy odczuwać jeszcze przez wiele miesięcy. W tej chwili najważniejsze jest jednak to, aby zadbać o siebie i swoich najbliższych – również pod kątem finansowym. Jeśli utknąłeś w Wielkiej Brytanii, to w naszym poradniku podpowiemy Ci, jak bezpiecznie przelać pieniądze z UK do rodziny w Polsce. Bez wychodzenia z domu, bez narażania siebie i innych, z gwarancją szybkiego zaksięgowania środków na koncie Twoich bliskich.

Bezpieczne operacje finansowe w dobie pandemii

Zacznijmy od ważnego przypomnienia. Naukowcy zbadali, że nowy koronawirus może przetrwać nawet 48 godzin na przedmiotach codziennego użytku, a na szkle jeszcze dłużej. Dotyczy to także pieniędzy, które przekazujemy sobie z rąk do rąk. W tej tak trudnej dla nas wszystkich sytuacji powinniśmy więc być jeszcze bardziej smart i korzystać z o wiele bezpieczniejszych e-płatności: kartą czy telefonem.

Jasne, że karta płatnicza również może być (i jest) siedliskiem różnego rodzaju patogenów, ale wystarczy ją przetrzeć środkiem dezynfekcyjnym przed i po każdym użyciu. Nie jest to ani trudne, ani czasochłonne, a realnie zwiększa bezpieczeństwo w sklepach, z których przecież chcemy wszyscy korzystać.

Wracając do kwestii wsparcia finansowego rodziny w Polsce. Wiemy, że wielu naszych rodaków krótko przed ogłoszeniem zamknięcia granic w lekkiej panice organizowało sobie podróż do ojczyzny, zabierając ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy i oczywiście kieszenie wypchane funtami. Nie chcemy demonizować, ale te banknoty i monety również mogły przenosić groźnego wirusa, narażając przede wszystkim rodziców i dziadków powracających emigrantów.

Zostałeś w UK i chcesz wesprzeć bliskich finansowo? Zrób to bezpiecznie!

Bezpieczeństwo jest teraz priorytetem, dlatego powinieneś postawić na zdalne przekazanie środków finansowych swoim najbliższym w Polsce. Możesz to zrobić na różne sposoby. Naturalnym pomysłem wydaje się być skorzystanie ze zwykłego przelewu bankowego, ale to rozwiązanie ma kilka istotnych wad:

  • Wysoki koszt przelewu;
  • Długi czas realizacji (nawet kilka dni roboczych, a w dobie ograniczania funkcjonowania banków czas ten może się jeszcze wydłużyć);
  • Bardzo niekorzystne przewalutowanie – bank przeliczy funty po własnym kursie, który jest – delikatnie pisząc – mało konkurencyjny w stosunku do kursu rynkowego. Poza tym nastąpi tutaj podwójne przewalutowanie w parach GBP/EUR i EUR/PLN;

Do tego nie zapominajmy, że na rynkach walutowych panuje prawdziwy sztorm. Kursy walut są bardzo niestabilne, a traci na tym przede wszystkim złotówka. Nie masz żadnej pewności, jaka kwota w PLN zostanie zaksięgowana na koncie Twoich bliskich, jeśli skorzystasz z pośrednictwa banku. To kolejny argument przemawiający za tym, aby poszukać lepszej alternatywy.

Świetnym wyborem będzie EasySend, czyli platforma do szybkich przelewów międzynarodowych. Oferujemy również przelewy z UK do Polski realizowane szybciej i taniej niż w bankach, a równie bezpiecznie. Na https://www.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski znajdziesz wygodny kalkulator, w którym możesz sprawdzić całkowity koszt przelewu oraz dowiedzieć się, jaka kwota w złotówkach zostanie zaksięgowana na koncie np. Twoich rodziców. Bez niespodzianek, ukrytych opłat, z gwarancją pełnego bezpieczeństwa. Nasza ocena według TrustPilot to aż 4,9/5!

Przelewając pieniądze z UK do rodziny w Polsce za pośrednictwem EasySend masz pewność, że Twoi bliscy zyskają do nich dostęp w bardzo krótki czasie. Standardowy przelew FAST za jedyne 1,99 GBP (niezależnie od przesyłanej kwoty) jest realizowany w ciągu 1 dnia roboczego. Jeśli natomiast chcesz wesprzeć rodzinę finansowo od ręki, wybierz przelew SuperFAST za 3,99 GBP – pieniądze będą u odbiorcy nawet w 10 minut. Możesz przetestować usługę bez żadnych zobowiązań, bo pierwsza transakcja jest zupełnie za darmo.

Rada

W EasySend możesz też zlecić transfer środków z odbiorem pieniędzy na poczcie w Polsce, ale w obecnej sytuacji epidemiologicznej zalecamy jednak klasyczny przelew online.

Artykuł sponsorowany