Polacy chętnie korzystają z łatwo dostępnych produktów oferowanych przez podmioty pozabankowe. W kryzysowej sytuacji finansowej, często najłatwiejszym i szybko przychodzącym na myśl rozwiązaniem jest pożyczka. W dzisiejszych czasach w bardzo prosty sposób można uzyskać pożyczkę. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej firmy, oferującej taką usługę.

Łatwość uzyskania tego rodzaju finansowania, sprawia, że wiele osób często i chętnie z niego korzysta. Wiele różnych powodów ma wpływ na podjęcie decyzji o zawarciu umowy o pożyczkę krótkoterminową. Większość osób pożycza pieniądze, ponieważ nie dopina im się domowy budżet. Rozwiązaniem jest otrzymanie potrzebnej sumy pieniędzy w bardzo krótkim czasie, która ma być zwrócona, np. w kolejnym miesiącu.

Wcześniejsze doświadczenia z bankami

Konsumenci, którzy decydują się na wnioskowanie o pożyczkę krótkoterminową w firmie pożyczkowej zazwyczaj są już klientami banków. Dane Biura Informacji Kredytowej z 2018 roku wskazują, że tego roku 76% osób korzystających z usług podmiotów pozabankowych równocześnie miało podpisaną umowę z bankiem lub SKOK-iem i spłacało kredyt.

Z jakich usług w bankach korzystają klienci firm pożyczkowych?

Konsumenci spłacający pożyczki pozabankowe, którzy mają też zobowiązania w bankach, najczęściej zaciągnęli kredyty konsumpcyjne, są to kredyty gotówkowe, ratalne, limity w rachunkach bankowych i karty kredytowe. Kredyty tego typu stanowią prawie 2/3 zobowiązań klientów firm pożyczkowych w bankach.

Dane odnośnie celu zaciągniętego zobowiązania

Większość osób zainteresowanych pożyczkami krótkoterminowymi, potrzebuje pieniędzy na bieżące wydatki w danym miesiącu. Następnym powodem jest zamiar zakupu nowych produktów, tzw. dodatkowa konsumpcja. Może to być wyjątkowa oferta na portalu aukcyjnym lub potrzeba zorganizowania przyjęcia. Motywacją do skorzystania z usług firm pozabankowych czasem jest niespodziewany wydatek. Jeśli domowy budżet nie jest najlepiej przemyślany, a zepsuje się lodówka lub pralka, albo sąsiad zaleje łazienkę, trudno zwlekać z zakupem i czekać na zebranie odpowiedniej sumy na kupno nowego sprzętu lub niecierpiący zwłoki remont. Na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/porady/440/jak-dziala-pozyczka-ratalna znajduje się więcej informacji o pożyczce ratalnej oraz o tym, na jaki cel można je zaciągać.

Kto bierze pożyczki?

Statystyki wskazują, że profil klienta korzystającego z usług firm pożyczkowych nie jest tożsamy z profilem klienta bankowego. Klienci sektora pozabankowego cechują się niższą wiarygodnością w ocenie kredytowej. Konsumenci spłacający pożyczki pozabankowe to w dużej mierze osoby młode, z dochodami niższymi niż Polacy decydujący się na finansowanie bankowe.

Jaki wpływ wykonywany zawód ma na korzystanie oferty firm pozabankowych?

Często też forma zatrudnienia ma wpływ na decyzję o skorzystaniu z firmy pożyczkowej. Ich klienci przede wszystkim pracują w oparciu o umowę zlecenie, zdarza się, że prowadzą gospodarstwa rolne. Podstawową grupą klientów firm pozabankowych są studenci, freelancerzy pracujący na umowy o dzieło, mikroprzedsiębiorcy, czyli przede wszystkim osoby które nie osiągają regularnych dochodów.

Artykuł sponsorowany