​Wirtualne systemy finalizacji transakcji są niezwykle chętnie wybierane przez użytkowników, pragnących zrealizować swoje zakupy w sklepach internetowych. Dobór szybkich i prostych w obsłudze metod płatności korzystnie oddziałuje także na wyniki sprzedażowe oraz marketingowe w e-commerce. Warto znać funkcje najlepszych modułów, pozwalających na kupienie produktów online.

Płatności BLIK – charakterystyka

System został uruchomiony w 2015 roku przez sześć polskich banków. BLIK bazuje na jednorazowych kodach, stanowiących kombinację cyfr 0-9, które użytkownik musi wprowadzić po wybraniu odpowiedniej metody finalizacji transakcji. System umożliwia dokonywanie płatności online oraz zakupów w punktach stacjonarnych. PSP regularnie wprowadza nowe funkcje dla użytkowników systemu BLIK. Wśród nich warto wskazać: płatności NFC, przelew pieniędzy na wskazany numer telefonu, czy korzystanie z wpłatomatów. Największe zalety BLIK-a stanowią: szybkość operacji, wygodną obsługę, zróżnicowanie usług. Zarządzenie finansami odbywa się za pomocą urządzenia mobilnego, na którym zainstalowana jest aplikacja banku. BLIK stanowi także wygodne rozwiązanie dla e-handlowców. Wśród zalet wymienić można: zwiększenie liczby użytkowników platformy sprzedażowej, lepszą konwersję, jak również mniejszą liczbę porzuconych koszyków.

Google Pay sposobem płatności

System został stworzony z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych z systemem Android. Jego odpowiednikiem jest Apple Pay. System uruchomiono w 2018 roku. Bardzo często stosuje się wobec niego nazewnictwo GPay. Google Pay umożliwia dokonywanie płatności w aplikacjach, sklepach, instytucjach finansowych, na stronach internetowych i u dostawców modułów finalizacji transakcji. Z aplikacji korzysta ponad 100 milionów użytkowników z całego świata. Wśród zalet GPay należy wskazać: bezpieczeństwo, wygodę, szybkość obsługi, możliwość podpięcia kilku kart.

Google Pay oraz BLIK to dwie z popularnych metody finalizacji transakcji w e-sklepach i na stronach internetowych. Każdy z tych systemów ma swoje wady oraz różnorodne funkcje. Wskazanie najlepszej metody nie jest możliwe, gdyż decydujące są preferencje konkretnego użytkownika, a nie obiektywne kryteria oceny.

Artykuł partnera