​Praca opiekunki seniora coraz częściej określana jest mianem "zawodu przyszłości". Dlaczego tak jest? Zwiększone zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze związane jest ze wzrostem liczby seniorów. Z kolei dużą ilość osób starszych determinują zmiany zachodzące w zachodnich społeczeństwach. Średnia długość życia przeciętnego człowieka wzrasta, natomiast dzieci rodzi się coraz mniej. Opisana sytuacja demograficzna sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowane opiekunki i opiekunów seniora będzie stale rosnąć. Zdecydowanie jest to zawód w który warto zainwestować. Dowiedz się więcej o pracy opiekunki seniora. Jakie warunki proponują niemieckie rodziny? W jaki sposób zorganizować sobie dobrze płatną i bezpieczną pracę?

Na jakie warunki pracy może liczyć opiekunka seniora?

Do podjęcia pracy w opiece w Niemczech niezbędne będą dwie podstawowe umiejętności. Pierwsza z nich to opieka nad osobami starszymi. Nie musi być to opieka profesjonalna. Może być to doświadczenie opiekuńcze nad kimś z Twoich bliskich lub wolontariat w domu spokojnej starości. W zamian opiekunka może liczyć na pełną organizację wyjazdu i dobrą płacę. Warunek jest jeden - najlepiej podjąć współpracę z agencją opiekuńczą. Wyjeżdżając opiekunka musi mieć pewność, że podejmowana przez nią praca jest legalna. Dzięki umowie możesz liczyć na ubezpieczenie i pomoc w wyrobieniu karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). To bardzo ważne - będąc za granicą musisz mieć możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej na terenie Niemiec. Dodatkowo podejmując współpracę z dobrze zorganizowaną firmą często możesz liczyć na darmowe zamieszkanie, czy wyżywienie. Pozwala to na zaoszczędzenie zarobionej pensji i daje opiekunkom możliwość szybkiego zabezpieczenia finansowego.

Jak szukać dobrej agencji opiekuńczej?

Przede wszystkim szukaj wyłącznie współprac, w których agencja proponuje Ci umowę. Ten ważny dokument nie tylko potwierdza wartość Twoich zarobków, ale znajdziesz w nim również określony zakres obowiązków i udogodnień. W konsekwencji masz pewność, że omówione warunki pracy muszą zgadzać się z tymi, które zastaniesz na miejscu. Jedną z firm, które proponują warunki wysoko cenione przez opiekunki w branży, jest Veritas Opieka. To agencja opiekuńcza, która zajmuje się rekrutacją nowych opiekunów i pełną organizacją wyjazdów do pracy. Veritas Opieka organizuje bezpłatny obustronny transport, a na zleceniu otrzymujesz darmowe zamieszkanie i wyżywienie. Średnia pensja bazowa w firmie oscyluje wokół 1800 € netto miesięcznie. Możesz również skorzystać z bogatego systemu bonusów i premii i jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoje zarobki. Szukasz stabilnej i przyszłościowej pracy? Sprawdź najnowsze zlecenia w firmie Veritas Opieka: Opieka osób starszych Niemcy.

Artykuł partnera