Wypadki chodzą po ludziach, niestety. Ile razy zdarzyło się tak, że ktoś komuś coś ukradł? Zapewne dla nikogo nie jest to niezwyczajna praktyka. Każdy chociaż raz doświadczył tego, słyszał o tym, czytał. Ma świadomość, że takie rzeczy się dzieją – w dziwnych okolicznościach, niespodziewanie. Obecnie łupem złodziei ulicznych stały się, często drogie, telefony komórkowe. Zanim przejdzie się  na policji przez całą procedurę – można spróbować znaleźć telefon samodzielnie. Ale jak, zapytacie? Bardzo prosto – wystarczy skorzystać z lokalizowania swojego telefonu za pomocą specjalnej aplikacji. Nie przydaje się ona jedynie do tego, ponieważ ma dużo więcej zalet i na dużo więcej sposobów można z niej korzystać!

Lokalizacja telefonu – czym właściwie jest?

Lokalizowanie telefonu to sprawdzenie jego położenia. Niektóre strony umożliwiają zrobienie tego, udostępniając nam specjalną mapę z oznaczeniem miejsca, gdzie w danym momencie logował się telefon, który chcemy śledzić. Możemy to wykorzystać m.in. do odnalezienia naszego zaginionego lub skradzionego telefonu, ale dużo osób korzysta z tego w zupełnie innym celu. Kto decyduje się na korzystanie z takiego rozwiązania i dlaczego?

  • Rodzice, którzy chcą sprawdzić gdzie znajduje się ich dziecko – chcą wiedzieć czy bezpiecznie dotarło do szkoły lub do domu, gdzie znajdują się z przyjaciółmi i czy faktycznie tam, gdzie nam powiedzieli. Dzięki temu rodzice mają pełną kontrolę nad malcem i nie muszą się martwić.
  • Szefowie, którzy z jakiegoś powodu nie mogą być w biurze. W prosty sposób mogą zobaczyć gdzie logowały się telefony pracowników – czy faktycznie są oni tam, gdzie być w godzinach pracy powinni.
  • Korzystają z tego również osoby, które słyną z gubienia swoich rzeczy. Dzięki temu znacznie szybciej idzie im znalezienie swojego zagubionego telefonu komórkowego.
  • Często sięgają po to członkowie rodzin, którzy chcą mieć pewną kontrolę nad innymi osobami ze swojej familii. Np. instalują to na telefonie starszej osoby, której czasami zdarza się zapomnieć gdzie jest i jak trafić do domu. Przydatne również wtedy, kiedy ktoś się zgubi, a my chcemy mu pomóc wrócić w odpowiednie miejsce.

Jak widać – ile osób, tyle zastosowań.

Jak to właściwie działa?

Działanie jest bardzo proste – możecie dokładnie przeczytać o tym również tutaj, a my postaramy się to streścić. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest zainstalowanie specjalnej aplikacji na telefonie, który ma być śledzony. Następnie logujemy się do specjalnego panelu, w którym mamy podgląd do położenia danego telefonu i osoby, do której on należy. W niektórych przypadkach możliwe jest korzystanie z dodatkowych opcji np. ściągania historii połączeń czy przejrzenia SMS-ów (na pewno spodoba się to rodzicom dzieci). Pomocne, prawda?

Pamiętajcie jednak o jednej, niezwykle ważnej rzeczy. Nie dajcie się nabrać na pewnego rodzaju zabiegi, które prowadzone są za pośrednictwem Internetu. Nie ma możliwości zlokalizowania telefonu po jego numerze. To działanie zarezerwowane dla służb i policji. Jeśli ktoś oferuje, że znajdzie telefon, jeśli podacie mu numer telefonu – na pewno się przeliczycie. Zapłacicie dużo pieniędzy za coś, co nie ma szansy zadziałać. Miejcie się więc na baczności!