Deklaracje podatkowe są obowiązkiem wielu przedsiębiorców. Chociaż nie jest to przyjemny obowiązek, przedsiębiorca może wybrać częstotliwość rozliczeń. Może to następować raz w roku – w ściśle określonym terminie, raz na kwartał lub co miesiąc. Jednym z formularzy do rozliczeń z fiskusem jest VAT-7, który wykorzystuje się w przypadku rozliczeń comiesięcznych.

Rozliczając się co miesiąc, przedsiębiorca musi prawidłowo sporządzić rejestry i przygotować formularz deklaracji VAT-7 wraz z plikiem JPK_VAT do 25. dnia każdego miesiąca. Obowiązek ten może być uciążliwy, ponieważ trzeba pamiętać o jego terminowym wypełnieniu. Okazuje się jednak, że pojawiło się pewne rozwiązanie, znacznie ułatwiające oraz przyspieszające proces wypełniania formularza VAT-7. Proste narzędzie usprawniające pracę m.in. biura rachunkowego to nieocenione wsparcie w sytuacji ograniczonych mocy przerobowych, spowodowanych przedłużającym się stanem epidemicznym.

Automatyzacja w księgowaniu – dzięki inteligentnym schematom księgowym od eITC.online

Pomocą oraz wielkim ułatwieniem w comiesięcznym wypełnianiu deklaracji VAT-7, jest kompleksowa automatyzacja tego procesu. Jest to możliwe dzięki systemom Comarch ERP Optima, które pozwalają na zautomatyzowane księgowanie dokumentów źródłowych. Chodzi o faktury sprzedaży, zakupu, listy płac, odpisy amortyzacyjne i wszelkie dokumenty magazynowe. Jedną ze specjalistycznych firm, która od lat zajmuje się profesjonalnymi wdrożeniami tego systemu oraz wielostronną obsługą IT, jest warszawskie eITC.online. Za sprawą możliwości automatycznego księgowania kwot z deklaracji podatkowych wraz z pełnym controllingiem rejestrów VAT, okresowe rozliczenie staje się wyjątkowo proste.

Jednak, aby móc skorzystać z zalet automatyzacji w księgowaniu, należy wdrożyć w przedsiębiorstwie system ERP, którym jest między innymi właśnie Comarch ERP Optima. W tym celu warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy kompleksowo dostosują oprogramowanie do indywidualnych potrzeb każdego podmiotu. System Comarch ERP Optima ułatwia prowadzenie księgowości zarówno w małych, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Można również z powodzeniem wykorzystywać to oprogramowanie w mikroprzedsiębiorstwach, a najefektywniej sprawdza ono w sektorze biur rachunkowych oraz kancelarii podatkowych. Po instalacji oprogramowania można cieszyć się z wygodnej formy prowadzenia księgowości.

Kiedy można skorzystać z automatycznego księgowania VAT-7?

Jeżeli firma posiada już i użytkuje na co dzień system Comarch ERP Optima, to od dnia 27 kwietnia 2020 r., może rozszerzyć schematy księgowe o nowy upgrade. Zespół eITC.online przygotował modyfikację – upgrade VAT-7 2020, która pozwala na automatyczne księgowanie deklaracji VAT-7K. Warto zaznaczyć, iż automatyczne księgowanie jest możliwe nie tylko w systemie comiesięcznym, ale również kwartalnym. Schematy księgowe realizują samodzielnie dużą część zadań, którą należy wykonać podczas sprawdzania deklaracji. Zalicza się do nich chociażby kontrola rejestrów zakupu oraz sprzedaży. Cały proces pozwala na odkładanie podatku od towarów i usług (VAT) na odpowiednie konta, niezależnie od ilości dokumentów rejestrowych. Działanie zintegrowanych rozwiązań jest weryfikowalne i dokładne.

Jak automatyczne księgowanie ułatwi prowadzenie księgowości?

Niewątpliwie największą zaletą systemów Comarch ERP Optima jest to, że pozwalają zaoszczędzić czas. Po upewnieniu się, że w rejestrze zostały zaksięgowane wszystkie dokumenty, nie trzeba sprawdzać już stanu kont, dzięki czemu rozliczenie deklaracji VAT-7 staje się proste, szybkie i przyjemne.

Dodatkowo oprogramowanie Comarch ERP Optima, po wdrożeniu rozwiązań indywidualnych od eITC.online, zostaje doposażone w bardzo intuicyjne schematy księgowe oraz przyjazny dla oka interfejs. Dzięki temu, prowadzenie przez operatora rachunkowości w firmie – jest proste, przejrzyste, a wszystko znajduje się w jednym miejscu.

Artykuł sponsorowany