Biura stacjonarne, wirtualne i biura na godziny

Biuro stacjonarne jest miejscem pracy urzędników i pracowników administracyjnych zatrudnionych przez firmy bądź instytucje administracyjne. W biurach mogą znajdować się pomieszczenia indywidualne, wnętrza grupowe lub wielkoprzestrzenne, zwane również potocznie open space’ami (otwartymi przestrzeniami). W przypadku biur stacjonarnych [https://adconnect.pl/biuro], pracownicy zatrudnieni są na stałą ilość godzin odpowiadającej pełnemu wymiarowi czasu pracy zawartemu w umowie. Biura stacjonarne są powierzchniami wynajmowanymi na stałe firmie bądź instytucji prowadzącej w nim swoją działalność gospodarczą.

Czym są biura na godziny?

Biura na godziny jest to forma wynajmu biura stacjonarnego tylko na określoną liczbę godzin w miesiącu. Pozwala to mniejszym firmom lub osobom fizycznym prowadzącym własną działalność gospodarczą na wynajem powierzchni biurowych tylko na czas potrzebny do wykonania określonej pracy, a tym samym zaoszczędzenie na kosztach wynajmu powierzchni biurowej. Najczęściej biuro na godziny wynajmują osoby prowadzące spotkania rekrutacyjne, szkolenia, właściciele sklepów internetowych, pisarze, mikroprzedsiębiorcy i wykonawcy wolnych zawodów oraz właściciele startupów.

Charakterystyka biur wirtualnych

Biura wirtualne wynajmowane są najchętniej przez osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, pracujące zdalnie i freelancerów. W przeciwieństwie do biura na godziny, wirtualne jest znacznie tańsze na wynajem, jednak nie ma możliwości fizycznego pobytu w takim biurze – służy ono tylko za siedzibę reprezentatywną firmy i jej adres. Dzięki temu freelancerzy mogą uniknąć prowadzenia swojej działalności w domu, co nie tylko jest nieprofesjonalne, ale daje potencjalnym interesantom adres zamieszkania pracownika. Dzięki biurom wirtualnym można tego uniknąć.