Informacja musi dziś podlegać szczególnej ochronie. Nie każda przeznaczona jest dla każdych uszu, a poza tym zobowiązuje nas do tego prawo. Poufność danych firmowych, finansowych, osobowych i innych wymusza odpowiednią organizację przestrzeni biurowej. Dobrym rozwiązaniem są w tej sytuacji akustyczne budki do rozmów.

Serię dźwiękoszczelnych kabin do biura proponuje firma Mikomax Smart Office: http://mikomaxsmartoffice.pl/. Do wyboru są między innymi jednoosobowe budki hushPhone do prowadzenia rozmów telefonicznych, oraz hushMeet – kabiny do spotkań z pracownikami czy klientami firmy lub innymi osobami pojawiającymi się w biurze, z którymi trzeba porozmawiać bez świadków. Jak to działa?

Prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej w cztery… lub osiem oczu

Tak przy wszystkich nie wypada, a jeśli w biurze nie ma salki konferencyjnej czy gabinetu, co obecnie jest dość powszechne, bo – zgodnie z trendem – szefowie pracują razem z podwładnymi w jednej przestrzeni biurowej, to trzeba by się z kandydatami do pracy spotykać w kawiarni. Jest to oczywiście praktykowane, ale chyba z różnych powodów dość niekomfortowe dla obu stron. Lepiej umówić się w firmie. Idealnym miejscem do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej może być w takiej sytuacji hushMeet w wersji dla dwóch lub czterech osób.

Fot. Kabina akustyczna hushMeet L do prowadzenia spotkań z pracownikami.

To nowoczesne rozwiązanie jest wygodne i ekonomiczne. Nie trzeba inwestować w przebudowę biura i tworzenie osobnego pomieszczenia. Można wstawić taką kabinę do firmy i wydzielić w ten sposób z open space komfortową, niezależną, wyciszoną przestrzeń do spotkań. Co więcej, jeśli firma będzie na przykład za jakiś czas zmieniać swoją siedzibę, taką minisalkę może po prostu zabrać ze sobą do nowego biura. Zainwestowanych w budowę dodatkowego pomieszczenia pieniędzy natomiast nie udałoby się odzyskać.

Dzięki tapicerowanemu wnętrzu i podwójnej szybie oklejonej folią akustyczną kabina zapewnia prywatność rozmów i jednocześnie wyciszenie hałasu z zewnątrz. Dwie wygodne kanapy i stolik oraz wyposażenie  w postaci regulowanego oświetlenia LED czy gniazd zasilania i wejść USB, gwarantują użytkownikom wygodę. Przeszklenia sprawiają natomiast, że mimo niewielkiej przestrzeni, przebywanie we wnętrzu kabiny jest absolutnie komfortowe.

Poufna rozmowa telefoniczna… najlepiej w biurowej budce

Tak – w biurze typu open space też się da przeprowadzić rozmowę o charakterze poufnym. Potrzebna jest po prostu budka telefoniczna do biura! To jednoosobowa kabina akustyczna, która nawet w samym środku najgłośniejszego open space daje wyciszenie i prywatność podczas rozmowy przez komórkę. Ustawiona w pobliżu stanowisk pracy pozwala na skorzystanie z niej w każdej chwili, gdy trzeba odebrać telefon lub zadzwonić do kogoś w ważnej sprawie czy prowadzić rozmowę wymagającą szczególnego skupienia.

Budki Hush wstawia się do biura, jak meble – i to kompaktowe meble. hushPhone zajmuje mniej niż metr kwadratowy powierzchni. Mieści się praktycznie wszędzie i może stać w dowolnym miejscu, a jeśli zachodzi potrzeba przestawienia go, nie ma z tym żadnego problemu. Najnowsze modele biurowych budek telefonicznych z serii Hush wyposażone są bowiem w kółka, co sprawia, że rozwiązanie to jest jeszcze bardziej mobilne od swoich poprzedników.

Fot. Przestronne wnętrze kabiny hushMeet L, aranżowane wedle życzenia klienta

Ergonomiczne wyposażenie kabiny zapewnia użytkownikowi wszystko, co niezbędne do prowadzenia rozmowy telefonicznej czy wideokonferencji: ciszę i prywatność, wentylację, dostęp do gniazda elektrycznego, USB, oświetlenie, rozkładany stolik i (na życzenie klienta) hoker – szczególnie przydatny wtedy, gdy rozmowa się przedłuża.

Prowadzenie spotkań z pracownikami… zebrana, szkolenia i inne

W przypadku mniejszych firm, dwu- lub czteroosobowy hushMeet jest zazwyczaj wystarczającą opcją, ale jeśli w biurze pracuje więcej osób, funkcjonują zespoły projektowe, istnieje częsta potrzeba spotkań wewnętrznych, zebrań kreatywnych, prowadzenia szkoleń etc., warto postawić na „opcję XXL” i modułową (rozbudowywalną) kabinę, która może pomieścić sześć, a nawet osiem osób!

Opcja ta jest doskonałą alternatywą dla klasycznej salki konferencyjnej. Jeśli takowej nie ma, łatwiej wstawić do firmy Hush, niż przebudowywać biuro. Kabina taka, wyposażona w wygodne meble, zasilanie elektryczne, oświetlenie, wentylację, stanowi autonomiczną przestrzeń zapewniającą użytkownikom doskonałe warunki podczas spotkania. Szklane panele i tapicerka skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się dźwięku poza kabinę i tłumią hałas z zewnątrz.

Warto dodać, że nawet największy wariant kabiny akustycznej Hush jest mobilny. Można go (po częściowym demontażu) przestawić lub przewieźć do innego biura.

Hushe do spotkań i budki do rozmów proponowane przez Mikomax Smart Office to obecnie jedne z najpopularniejszych modeli kabin akustycznych przeznaczonych do przestrzeni biurowej. To nowoczesne i uniwersalne rozwiązania dla każdej firmy, w której istotna jest kwestia komfortu pracy, poufności informacji, a także poczucia prywatności pracowników.

Artykuł sponsorowany