​Marzysz o karierze na stanowisku menedżerskim? Rozważasz studia na kierunku zarządzenie? Przekonaj się, jak wygląda i czego możesz się po nim spodziewać.

Zarządzanie to popularny kierunek, od lat cieszący się uznaniem wśród studentów. Na dodatek można go studiować zarówno na polskich, jak i zagranicznych uczelniach, a większość absolwentów bardzo dobrze radzi sobie na rynku pracy. Czy to gotowy przepis na sukces?

Sprawdź, czy zarządzanie jest dla Ciebie

Zarządzanie to kierunek, na którym dobrze będą się czuły osoby energiczne, pewne siebie, lubiące nowe wyzwania i pracę w zmiennych warunkach. Nieśmiali i zamknięci w sobie studenci mogą mieć problem z odnalezieniem się w tej roli. Ponadto jest to dość wszechstronny kierunek, wymagający zarówno zdolności matematycznych i ścisłego umysłu, jak i kreatywności, systematyczności czy pracowitości. Ważne jest zaangażowanie, dobra organizacja czasu i chęci do nauki. Wśród kandydatów mile widziane są także zdolności menedżerskie, umiejętność zarządzania pracownikami oraz pracy pod presją czasu. Studia przygotowują do objęcia kierowniczych stanowisk, nadzorowania licznych procesów produkcyjnych oraz pracy całego zespołu.

Dowiedz się, jak wygląda nauka

Studia na kierunku zarządzanie wiążą się z koniecznością przyswojenia sporej ilości wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, przedsiębiorczości, podstaw prawa, HR-u, marketingu i reklamy, a nawet psychologii. To pokazuje, jak szeroki jest zakres oferowanej wiedzy i jak kompleksowo studenci są przygotowywani do przyszłej pracy.

Zastanów się, gdzie warto studiować?

Wybór uczelni to często nie lada wyzwanie. Planując studia w Warszawie, warto wziąć pod uwagę Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, która realizuje ten kierunek zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaoczny. Na studiach I stopnia na kierunku Zarządzanie do wyboru są poszczególne specjalizacje:

  • Hotelarstwo;

  • Biznes międzynarodowy;

  • Handel i usługi logistyczne;

  • Organizacja imprez i eventów;

  • Usługi gastronomiczne i dietetyka

  • Oraz grafika komputerowa i media społecznościowe

Osoby zainteresowane kontynuacją nauki, mogą natomiast wybrać studia II stopnia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, które również znajdą na WSEiZ.

Dużą zaletą tej uczelni, wyróżniającą ją spośród innych jest fakt, że jako jedyna w Polsce współpracuje z Herzing University, a swoim absolwentom oferuje dyplom Bachelor of Science in Business Management. Jest to prestiżowy wyróżnienie i międzynarodowy dokument.

Pomyśl, co chcesz robić w przyszłości

Ukończenie studiów na kierunku zarządzanie daje bardzo szerokie perspektywy zatrudnienia. Dobrze wykwalifikowani specjaliści są poszukiwani w wielu korporacjach, przedsiębiorstwach i instytucjach, w których konieczne jest zarządzanie procesami produkcyjnymi, zasobami ludzkimi lub finansami. Zazwyczaj zajmują oni menedżerskie lub kierownicze stanowiska. Ich praca wiąże się również z dobrymi zarobkami i stabilną sytuacją zawodową.

Artykuł partnera