Terminal płatniczy to wygoda dla klientów i duże udogodnienie dla przedsiębiorców. Jaki terminal płatniczy wybrać? Co to jest Polska Bezgotówkowa?

Klienci cenią sobie przedsiębiorstwa, w których dostępna jest płatność kartą płatniczą. Możliwość wyboru dogodnej formy płatności – od gotówki, przez płatność kartą, po płatności smartfonem czy BLIKiem – daje komfort i wygodę. Klientów nie ogranicza wówczas ilość gotówki w portfelu. Dzięki nowym, coraz popularniejszym płatnościom smartfonem, mogą wręcz zrobić zakupy bez portfela!

Nic dziwnego, że coraz rzadziej przy kasie widnieje informacja o „płatności tylko gotówką”. Konsumenci, przyzwyczajeni do wygody, jaką dają płatności bezgotówkowe, często rezygnują z zakupów w takim punkcie i kierują się do konkurencji. Wyjście ze sklepu, szukanie bankomatu w okolicy, wypłacenie gotówki i powrót do danego punktu sprawia problemy nie tylko matkom z dziećmi i osobom starszym, ale także ludziom młodym, którzy chcą jak najszybciej dokonać zakupu lub skorzystać z usługi.

Co istotne, płatności bezgotówkowe są bardzo szybkie – zwłaszcza te, za które płacimy kartą zbliżeniową. Transakcja w takim przypadku trwa kilka sekund – nieporównanie krócej, niż gotówką, gdy trzeba odliczyć żądaną kwotę, poczekać na przeliczenie przez kasjera, a następnie oczekiwać na wydanie reszty.

Terminal płatniczy – płatności szybkie i wygodne!

W Polsce zostało już wydanych tyle kart płatniczych, ilu jest obywateli - czyli ok. 40 milionów! Liczba terminali płatniczych wciąż pozostaje jednak niewystarczająca. Polacy skarżą się, że wciąż nie zawsze mogą płacić kartą. Jak przyznają, z gotówki korzystają często z powodu… braku możliwości płacenia kartą!

Wiele urządzeń pojawiło się w przestrzeni publicznej po uruchomieniu programu o nazwie Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu przedsiębiorcy, którzy do tej pory, lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie zainstalowali w swoich punktach terminali płatniczych, mogą otrzymać do 3 darmowych urządzeń i przez rok nie ponosić kosztów za ich obsługę. Ponadto, zwolnieni są z opłat za użytkowanie urządzeń.

Który terminal płatniczy wybrać? W ramach Polski Bezgotówkowej do wyboru są terminale standardowe i smart. Przez okres trwania programu, czyli 12 miesięcy, uczestnicy zwolnieni są z opłat za prowizje od transakcji, a także za użytkowanie terminala. Oferowane urządzenie akceptuje karty Visa, Mastercard, JCB, UPI i Diners, a także płatności BLIKiem i telefonem komórkowym.

Więcej informacji na temat oferty eService w ramach programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na www.bezgotowki.pl.

Artykuł sponsorowany