W grupie trzech pakietów G Suite, jeden z nich zdecydowanie wybija się przed szereg. Jest nim G Suite w wersji Enterprise. Najbardziej rozbudowany z pakietów, oferuje maksimum możliwości, które dostępne są w wersji dla firm.  G Suite Enterprise w pełni łączy wszystkie aplikacje, które są dostępne w ramach usługi. Dzięki niej można wykorzystywać pocztę, kalendarz, możliwość tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, formularzy czy prezentacji.

Skupienie się na bezpieczeństwie

G Suite Enterprise oferuje najwyższy stopień bezpieczeństwa danych. Dlatego też zapewnia wiele udoskonaleń systemu, wykorzystywanych powszechnie w dużych firmach. Przykładem może być obsługa jednokrotnego logowania w aplikacjach za pomocą haseł, które są zapisane w magazynie. Jest to opcja niedostępna w mniej zaawansowanych formach narzędzia, a w wielu przedsiębiorstwach jest to podstawa działania.

Kolejną ciekawą funkcją jest dostęp do określonych elementów G Suite w zależności od kontekstu. Rozwiązanie to będzie się dobrze sprawdzać w przedsiębiorstwach, gdzie istnieje konieczność współpracy z wieloma podwykonawcami, czy też zespół jest tak rozbudowany, że istnieje konieczność zhierarchizowania dostępu zależnie od wykonywanych zadań czy też potrzeb. 

W aplikacjach zgodnych z G Suite można działać za pomocą bezpiecznego protokołu LDAP.  

Dodatkowe zabezpieczenia 

Poza zabezpieczeniami, które oferowane są w mniej rozbudowanych wersjach G Suite, opcja Enterprise daje możliwości dodatkowych zabezpieczeń danych wysyłanych przez pracowników. Mowa tu o używaniu reguł DLP, dzięki którym dane wrażliwe jak numery paszportów, dane z dowodów osobistych czy części numerów kont są zmieniane, dzięki czemu nie mogą tych dokumentów wykorzystać osoby postronne. Reguły DLP nie działają tylko w plikach edytowalnych, umożliwiają ukrycie danych również w nieedytowalnych formatach, jak np. PDF. 

Dodatkowo Enterprise umożliwia włączanie dzienników poczty email w Big Query, co pozwala na analizę dużych ilości danych, szczególnie, jeśli dane są przechowywane i udostępniane w ramach chmury obliczeniowej Google Cloud Platform.

Dodatkowe funkcjonalności dla firmy

G Suite Enterprise oferuje możliwości, dzięki którym możliwe jest sprawne rozwijanie zespołu. Dzięki funkcji Work Insights pracodawca może kontrolować, z jakich narzędzi korzystają pracownicy. Przy pomocy odpowiedniej analizy można podjąć decyzję o dodatkowych szkoleniach czy też wprowadzaniu nowych rozwiązań, które mogą być przydatne dla firmy. 

Sprawdzanie, w jaki sposób działają członkowie zespołu pozwalają zoptymalizować pracę firmy. Dzięki niej wiemy, które z narzędzi najczęściej jest wykorzystywanych, a które się nie sprawdzają. Należy jednak pamiętać, że  sprawdzanie trendów działania firmy dostępne jest dla firm, które mają w zespole 10 i więcej osób. Indywidualna aktywność członków zespołu jest ukryta, by chronić ich prywatność. 

Work Insights nie jest tym samym, co raporty, które mogą tworzyć administratorzy. Jest to dodatkowe rozwiązanie, dzięki któremu można określić trendy czy style działania zespołu czy współprace miedzy zespołami.

Rozwój w cenie

G Suite w wersji Enterprise jest kombajnem skupiającym w sobie wiele narzędzi oraz aplikacji. Jednocześnie jest to rozwiązanie, które jest całkowicie bezpieczne i umożliwia pracę 24/7, bardzo wydajną, oraz szybką. Dodatkowe funkcjonalności pozwalają na rozwój firmy czy optymalizacje zadań poszczególnych zespołów. Dlatego cena 23 euro za użytkownika jest stosunkowo niska w porównaniu do benefitów otrzymywanych podczas korzystania z pakietu.

Artykuł partnera