Przygotowanie konferencji branżowej od strony logistycznej wymaga od organizatorów podjęcia wielu decyzji dotyczących m.in. stworzenia listy gości, zaproszeń, ustalenia miejsca spotkania, zapewnienia gościom transportu czy miejsc noclegowych.

Na tę okoliczność bez wątpienia konieczne będzie wynajęcie sali konferencyjnej. Jakie kryteria powinna spełniać taka sala?

Podstawowe kwestie dotyczące wyboru sali konferencyjnej

Miejsce wynajmowane na potrzeby przeprowadzenia konferencji branżowej powinno mieć dogodną lokalizację, własny parking i ewentualnie oferować możliwość wynajęcia pokoi bezpośrednio przy sali. Takie wymagania spełnia m.in. sala konferencyjna w Katowicach w hotelu DeSilva w sercu Śląska. To przestrzeń, która pozwoli na zorganizowanie ogólnopolskiej i europejskiej konferencji. Obiekt oferuje udogodnienia komunikacyjne, które umożliwiają gościom sprawne przemieszczanie się.  Zainteresowane wynajmem mają do wyboru 4 różne sale, w których zmieści się nawet kilkaset osób. Wygodny dojazd do hotelu z Katowic czy innych miejscowości możliwy jest dzięki autostradom i drogom szybkiego ruchu, pobliskiemu lotnisku w Pyrzowicach oraz pociągom i autobusom, które kursują z różnych stron Polski.

W co powinna być wyposażona dobra sala konferencyjna?

Wybór sal konferencyjnych jest duży, dlatego warto wiedzieć, na jakie kwestie zwracać uwagę, jeśli chodzi o ich wyposażenie. Sala konferencyjna powinna być klimatyzowana, zapewniać organizatorom i uczestnikom dostęp do sprzętu multimedialnego i bezprzewodowego Internetu. Pomieszczenie musi być przestronne, wyposażone w krzesła i ławki lub dodatkowo stoły – w zależności od charakteru i trybu organizowanej konferencji. Atutem sali będzie dobre oświetlenie, najlepiej światłem słonecznym, wspieranym oświetleniem sztucznym.

Niektóre hotele, jak sala konferencyjna w Katowicach, oferują atrakcyjne pakiety konferencyjne, na które również dobrze jest zwrócić uwagę przy wyborze danego obiektu. W ramach takiej propozycji w grę może wchodzić nie tylko wynajęcie sali konferencyjnej wraz z kompleksowym wyposażeniem, ale również zapewnienie uczestników konferencji zaplecza gastronomicznego czy noclegów.

Artykuł sponsorowany