Wyposażając biura trzeba pomyśleć o wielu urządzeniach, m.in. o biurkach, wygodnych i ergonomicznych fotelach, komputerach czy drukarkach. Jednak w praktycznie każdym biurze powinno się także znaleźć miejsce dla wysokiej klasy bindownicy. Można nawet powiedzieć, że jest to urządzenie niezbędne w każdym biurze. Wybór tego przyrządu z pozoru może wydawać się prosty. Jednak, aby kupić profesjonalny sprzęt, który posłuży nam przez długie lata, trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Co to jest bindownica?

Bindowanie to sposób zabezpieczenia dokumentów. Bindownica to urządzenie, dzięki któremu oprawimy kartki, nawlekając je na grzebień zaciskowy lub łącząc z okładką z termotopliwego kleju. Używając bindownicy, nasza firmowa dokumentacja będzie poukładana, a my nie będziemy musieli się martwić, że na biurkach pracowników leżą stosy papierów, które sprawiają, że wszędzie panuje chaos. Aby nad tym zapanować można skorzystać właśnie z bindownicy.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup bindownicy, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki rodzaj wybrać? Bindownice mogą wykorzystywać grzbiety plastikowe lub drutowe. Dodatkowo ważną kwestią jest ilość kartek, jakie urządzenie jest w stanie w jednym momencie przedziurkować. Większość produkowanych bindownic dziurkuje od 10 do 100 kartek. Warto tutaj także dodać, że najpopularniejsze modele są przeznaczone do oprawiania dokumentów o maksymalnej grubości 90 kartek, ale dostępne są także urządzenia, które oprawią ponad 400 kartek. Wszystko zależy zatem od naszego zapotrzebowania.

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób obsługi. Mamy tutaj dwie możliwości: pierwsza z nich to ręczne kierowanie za pomocą dźwigni. Jeżeli zależy nam na czasie można zakupić urządzenie elektryczne. W biurach najlepiej sprawdzą się te drugie bindownice, zwłaszcza jeśli wiemy, że będziemy dużo bindować. Obecnie coraz większą popularność zdobywa termobindownica. Obsługa tego urządzenia jest banalnie prosta. Wystarczy umieścić kartki wraz z okładką we wskazanym miejscu, a resztę zrobi za nas urządzenie.

bindownica

Gdzie kupić bindownicę?

Dobry sprzęt w biurze to podstawa. Dzięki temu w naszym miejscu pracy będzie panował ład i porządek. Jeżeli szukamy sklepu, który posiada w swojej ofercie szeroką gamę bindownic, to warto skorzystać z usług firmy Lobos. Przedsiębiorstwo Lobos już od wielu lat specjalizuje się w wyposażaniu naszych biur w specjalistyczne urządzenia, które ułatwią i przyśpieszą wykonywanie naszych obowiązków. Firma Lobos to nie tylko sprzedaż urządzeń biurowych, ale także specjalnych, ergonomicznych mebli biurowych. Przeglądając oferty bindownic na stronie sklepu możemy zauważyć dużą gamę produktów. Są tam wszystkie wymienione modele: bindownice ręczne oraz elektryczne. Warto także zapoznać się z opisami produktów, dzięki czemu poznamy ich parametry, takie jak: liczba oprawianych kartek czy regulator szerokości marginesu. Większość modeli ma też ogranicznik papieru, który ułatwia precyzyjne ułożenie papieru. Niektóre narzędzia są też dedykowane do określonego formatu kartek, dlatego warto sprecyzować, jakie dokumenty najczęściej będziemy bindować. Musimy także określić, jaki mamy budżet. W ofercie sklepu Lobos znajdziemy najróżniejsze modele, od bardziej podstawowych i tańszych bindownic, po wielofunkcyjne urządzenia, których cena przekracza 1000 zł. Niezależenie od tego, jaka bindownica jest nam potrzebna, warto zwrócić się z tym do profesjonalnej obsługi, która chętnie doradzi i wybierze produkt dopasowany do naszych potrzeb.