Praca przed komputerem nie zawsze bywa komfortowa. Długie godziny spędzone przed monitorem mogą powodować bóle pleców, skrzywienie kręgosłupa i różne zwyrodnienia postawy. Należy zatem przystosować miejsce pracy do osoby, która będzie używała dany komputer. Dotyczy to zarówno miejsca pracy, które znajduje się w biurze, jak i naszego domowego stanowiska. Ważne jest, aby wszystkie parametry były spersonalizowane. Różnimy się bowiem wzrostem, budową ciała, pewnymi wrodzonymi wadami kręgosłupa, a nawet przyzwyczajeniami.

Komputery nie zajmują już całego biurka, jednak często zdarza się, że pracujemy przy użyciu dwóch monitorów. Wtedy organizacja biurka jest dość ważna, a każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Dobra podstawka pod monitor lub specjalny regulowany uchwyt mogą pomóc nam w odpowiednim dopasowaniu ustawienia tak, aby monitory znajdowały się na wysokości oczu, a nasz kręgosłup nie układał się w kształt litery S.

Podstawka pod monitor - zalety

W większości przypadków takie przyrządy pozwalają nam swobodnie manipulować naszym monitorem, zmieniać jego kąt nachylenia, wysokość bądź swobodnie przesuwać go po biurku. Niektóre uchwyty pozwalają nawet ustawić monitor pionowo. Jeżeli wybraliśmy podstawkę pod monitor pomoże nam ona utrzymać porządek na biurku. Taka podstawka ma często regulowaną wysokość, dlatego możemy schować pod nią ważne, najczęściej używane dokumenty, bądź kalkulator.

regulowana podstawka pod monitor

 Podstawka pod monitor Kensington Plus SmartFit. Fot. Alibiuro.pl

Regulowana podstawka pod monitor

Producenci prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych funkcjach podstawek i uchwytów. Coraz częściej proponowane przez nich produkty pomagają uporządkować kable, których w przypadku pracy na stacjonarnym komputerze jest całkiem spora ilość. Niektóre uchwyty i podstawki posiadają specjalny system prowadzenia przewodów, dzięki którym kable nas nie rozpraszają, nie plączą się, a nasza przestrzeń do pracy wygląda bardziej estetycznie. Innym dodatkowym atutem niektórych egzemplarzy mogą być wbudowane porty USB. Niektóre uchwyty są tak skonstruowane, że można do nich dzięki takim gniazdom podłączyć nawet cztery lub więcej dodatkowych urządzeń. Świat komputerów bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego od dłuższego czasu można też kupić podstawki pod laptopy, które coraz częściej są naszym głównym narzędziem do pracy. Takie podstawki także mają możliwość podłączenia ładowarki, regulacji. Często mają też funkcję chłodzącą, co w  przypadku laptopów jest dość istotne. Oczywiście ważnym elementem, którym będziemy się kierować przy wyborze podstawki pod monitor, jest wygląd. Wiadomo, że będziemy się starali, aby dana rzecz jak najbardziej pasowała do naszego wnętrza.

Praktycznie każdy model podstawki możemy nabyć w sklepie Alibiuro.pl. Znajdziemy tam wiele produktów, które pomogą nam zorganizować naszą pracę tak, żeby była ona najzdrowsza dla naszego kręgosłupa