Dziurkacz, to jeden z takich przyrządów, których nie może zabraknąć w żadnym biurze. Wydawać by się mogło, że jego wybór ma drugorzędne znaczenie. Przecież jego jedynym zadaniem jest przedziurawienie kilku kartek. Niemniej jednak warto przed kupnem dziurkacza wziąć pod uwagę jego kilka parametrów. Jaki dziurkacz sprawdzi się najlepiej w biurze? Gdzie go kupić?

 Solidne wykonanie

To główna cecha, którą powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając dziurkacz do biura. Mechanizm dziurkacza jest najczęściej narażony w biurach na silną i częstą eksploatację. To sprawia, że byle jaki produkt może bardzo szybko ulec zniszczeniu. Wybierając porządny, metalowy dziurkacz będziemy mieć pewność, że nie zepsujemy go po kilku użyciach i posłuży nam on na długo.

Liczba dziurkowanych kartek

To jedna z najważniejszych cech dziurkacza. Warto wiedzieć, że urządzenia różnią się pod tym względem między sobą. Dziurkacze przeznaczone do dziurkowania mniejszej ilości kartek są zazwyczaj tańsze i nieco mniejsze. Jeżeli nie potrzebujemy dziurkować na raz dużej ilości arkuszy, taki dziurkacz w zupełności nam wystarczy. Nie powinno nas jednak zdziwić, jeśli dziurkacz przeznaczony do maksymalnie 20 kartek zepsuje się, gdy będziemy nim dziurkować dwa razy tyle. Dla osób potrzebujących dziurawić grubsze pliki papieru przeznaczone są specjalnie dziurkacze mogące dziurawić nawet do 250 kartek. Często posiadają one wydłużone, ergonomiczne dźwignie, co zmniejsza wysiłek podczas pracy. Warto dodać, że istnieją również specjalne dziurkacze archiwizacyjne, dziurkujące nawet do 520 kartek.

Ogranicznik formatu

To kolejny bardzo użyteczny dodatek, który ułatwia pracę z dziurkaczem. Zwykle urządzenia te posiadają ograniczniki formatów A4 i A5, czasami A6 lub jeszcze inne. Dzięki takiemu ogranicznikowi możemy precyzyjnie dziurawić papier, który następnie będzie idealnie pasował do segregatora. W przeciwnym wypadku kartki będą wpięte krzywo, lub nawet nie dadzą się wpiąć.

Pojemnik na ścinki

Każdy dziurkacz powinien posiadać w swojej podstawie pojemnik na ścinki. Dzięki temu nie skazujemy się na bałagan podczas pracy z dziurkaczem.

dziurkacz do biura

Ergonomia pracy

Warto pamiętać, że zwłaszcza jeśli dziurkacz ma być używany często, powinien być on jak najbardziej ergonomiczny. Ma na to wpływ między innymi wspomniana już wcześniej przedłużona dźwignia zmniejszająca potrzebę wysiłku. Warto wybierać również dziurkacz z wygodnymi, gumowymi uchwytami, które komfortowo leżą w dłoni. Niektóre nowoczesne dziurkacze posiadają specjalistyczną Technologię Press Less, która redukuje zapotrzebowanie na użycie siły o ponad 50%. To ogromne ułatwienie pracy.

Estetyka dziurkacza

Dziurkacz powinien być przede wszystkim funkcjonalny i ergonomiczny. Jednak wybierając urządzenie do swojego biura, wcale nie musimy decydować się na nudny i nieciekawie wyglądający produkt. Obecnie na rynku dostępne są dziurkacze w przeróżnych pięknych kolorach, o nowoczesnych kształtach, które będą wyglądać na biurku bardzo estetycznie i elegancko. Warto pamiętać, że otaczanie się ładnymi przedmiotami sprawia nam po prostu przyjemność. Taki mały cieszący oko przedmiot może znacznie polepszyć nastrój, a tym samym wpłynąć na jakość pracy. 

Cena dziurkaczy

Dziurkacz to urządzenie, które charakteryzuje się ogromną rozpiętością cenową. Możemy dostać dziurkacz już za mniej niż 10zł, równocześnie na rynku dostępne są również takie za ponad 1000zł. Oczywiście wszystko zależy od ich parametrów i przeznaczenia.

Gdzie kupić dziurkacz?

Porządnych i profesjonalnych dziurkaczy biurowych należy szukać w hurtowniach zajmujących się sprzedażą akcesoriów biurowych. Oferują one szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach. Swoje biuro warto wyposażyć w sklep.lobos.pl, gdzie znajdziesz całą gamę akcesoriów i urządzeń biurowych. Wśród nich także solidne i niezawodne dziurkacze, które nie tylko zapewnią Ci sprawną i ergonomiczną pracę, ale również będą cieszyć oczy swoim nowoczesnym i atrakcyjnym designem. Praca z nimi będzie szybka, sprawna i przyjemna.