Pojawienie się koronawirusa doprowadziło do zmiany oczekiwań wielu pracowników. Kompetentni pracodawcy muszą więc być elastyczni w kwestii przyznawanych podwładnym benefitów pozapłacowych. W dobie pandemii powinny one być dobrze dostosowane do aktualnych potrzeb zatrudnionych osób.

Karta podarunkowa dostosowana do potrzeb pracowników

Benefity pozapłacowe od dawna uważane są za doskonałe narzędzie motywacyjne, które utrzymuje zaangażowanie pracowników na odpowiednim poziomie i zwiększa lojalność wobec firmy, w której są zatrudnieni. W dobie koronawirusa nie należy rezygnować z tych bonusów. Okres pandemii wiąże się z dużą niepewnością i stresem, dlatego zaoferowanie podwładnym dodatków do pensji stanowi wyraz troski pracodawcy o zatrudnione osoby, a także pozwala na zapewnienie im większego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.

Podczas pandemii pozafinansowe bonusy do wynagrodzenia powinny odznaczać się przede wszystkim dużą elastycznością i uniwersalnością zastosowania. Doskonale sprawdzi się więc przedpłacona karta podarunkowa. Za jej pomocą pracownicy mogą dokonywać zakupów w dowolnym czasie i miejscu – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Zdecydowanie zwiększa to ich satysfakcję z otrzymanego benefitu. Ponadto, używanie tego typu karty podarunkowej jest bezpieczne, ponieważ pozwala ona na dokonywanie bezgotówkowych płatności. Warto pamiętać, że w czasie pandemii koronawirusa to rekomendowany sposób płacenia za kupowane towary.

Benefity prozdrowotne dla pracowników

Pojawienie się na świecie koronawirusa w znaczącym stopniu zmieniło potrzeby pracowników. Choć kwestie dotyczące zdrowia zawsze były ważne, aktualnie wysunęły się one na pierwszy plan. Niestety stres będący wynikiem znalezienia się w trudnej i nietypowej sytuacji sprzyja zapominaniu o dbaniu o stan własnego organizmu. Pracodawcy, którzy chcą pomóc swoim podwładnym w odpowiednim zatroszczeniu się o zdrowie, powinni zapewnić im dostęp do stosownych benefitów pozapłacowych.

Zbilansowana dieta bogata w odpowiednie składniki odżywcze oraz regularne spożywanie posiłków to podstawa dbania o zdrowie. Prawidłowe odżywianie wpływa bowiem korzystnie zarówno na odporność, jak i efektywność oraz stan psychiczny człowieka. W związku z tym pracodawcy powinni zaoferować swoim podwładnym benefity żywieniowe, np. w postaci kart lunchowych. Dzięki nim pracownicy mogą kupić zdrowe i pożywne jedzenie w ulubionej restauracji albo zamówić je online z dostawą do domu lub biura. To drugie rozwiązanie jest szczególnie rekomendowane właśnie podczas pandemii, kiedy to wciąż najlepiej jest unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi ludźmi.

Możliwość pracy zdalnej

Dobrym benefitem pozapłacowym w czasie pandemii jest zaoferowanie pracownikom pracy zdalnej. Choć przez pewien czas większość firm, które mogły sobie na to pozwolić, funkcjonowała w ten sposób, po odmrożeniu gospodarki część z nich wróciła do stacjonarnego trybu pracy. Mimo to home office wciąż stanowi dobre rozwiązanie, ponieważ zapewnia podwładnym większe bezpieczeństwo. Ważne jednak, aby pracodawca, który oferuje taki benefit pozapłacowy, zagwarantował przy tym pracownikom odpowiednie wsparcie techniczne.

Materiał partnera