​Zbliżeniowe karty i breloki identyfikacyjne są w dzisiejszych czasach najskuteczniejszym i najszybszym sposobem nie tylko na identyfikację osób, ale również na kontrolę dostępu oraz sprawną rejestrację czasu pracy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić na tego typu rozwiązania i jakie są ich największe atuty.

Jakie są kluczowe zalety kart i breloków zbliżeniowych?

Nowoczesne karty i breloki zbliżeniowe są bardzo uniwersalnymi nośnikami danych, które zapisywane są w wewnętrznym układzie elektronicznym. Tego typu akcesoria mogą być wykorzystane nie tylko do identyfikacji osób i kontroli dostępu do pomieszczeń lub maszyn. Karty zbliżeniowe mogą znacząco pomóc przy ewidencji oraz inwentaryzacji różnorodnych narzędzi, maszyn i sprzętu komputerowego. Karty i breloki zbliżeniowe nie zużywają się i co najważniejsze nie potrzebują własnego źródła zasilania, dzięki czemu z ich dobrodziejstwa można korzystać przez wiele lat. Dzięki nowoczesnym technologiom karty zbliżeniowe są bardzo trudne do podrobienia, dlatego też kontrola dostępu jest na najwyższym poziomie. Dla wielu osób olbrzymimi zaletami będzie także przystępna cena oraz intuicyjne i bezobsługowe użytkowanie. Ponadto takie karty mogą mieć różne kształty i rozmiary, niektóre z nich posiadają także otwór, dzięki któremu owe karty można zawiesić na smyczy z kluczami.

Zbliżeniowa kontrola dostępu

Aby skorzystać z dobrodziejstwa kart i breloków zbliżeniowych niezbędny jest zakup odpowiednich akcesoriów. Wymagane są oczywiście nie tylko same identyfikatory do kontroli dostępu, ale również niezawodne czytniki kart. Mowa tutaj między innymi o specjalnych urządzeniach, które umożliwiają sprawne działanie wybranego systemu bezpieczeństwa w firmie lub domu. Na rynku dostępne są czytniki, które można zamontować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz, dzięki czemu znacząco wzrasta ich funkcjonalność. Warto postawić na oryginalne rozwiązania od renomowanych producentów, które mogą pochwalić się dużą niezawodnością i żywotnością, takich jak Roger czy SATEL. Nowoczesne czytniki mogą występować w wielu różnych konfiguracjach i zawsze dostosowane są indywidualnie do potrzeb i wymagań określonych klientów. Tylko dobrze dopasowany system jest w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie czytniki wyposażone są w specjalny układ zbliżeniowy, który zawiera nadajnik oraz dekoder sygnału. Nie można zapominać także o antenie i transponderze dla kart lub breloków zbliżeniowych.

Jak działają karty i breloki zbliżeniowe?

Czytniki zbliżeniowe za pomocą specjalnego nadajnika są w stanie wytworzyć zmienne pole elektromagnetyczne, które gromadzi się wokół anteny. Karty i breloki zbliżeniowe, jak powszechnie wiadomo, zasilane są prądem indukcyjnym, dlatego też w ich wnętrzu znajdują się stosowne elementy, które automatycznie zbierają energię pola. Jeżeli zgromadzona zostanie odpowiednia ilość mocy, to wysyłana jest do czytnika odpowiedź, która po odebraniu jest dekodowania. W ten prosty sposób, można uzyskać dostęp do wybranego pomieszczenia albo odmowę. Za proces weryfikacji odpowiada oczywiście czytnik zbliżeniowy. W nowoczesnych systemach dostępu najczęściej stosuje się karty i breloki zbliżeniowe, które działają z częstotliwością 125 kHz, niezwykle popularnym rozwiązaniem jest obecnie brelok MIFARE 13,56. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa stosuje się weryfikację kilkuetapową. Standardem są czytniki, które wyposażone są w klawiaturę numeryczną i dodatkowo wymagają wprowadzenia kodu dostępu. Coraz większą popularność zyskują także czytniki biometryczne, które rozpoznają między innymi odcisk palca albo charakterystyczne rysy twarzy. Technologia biometryczna jest bardzo skuteczna, dlatego też coraz więcej systemów kontroli dostępu korzysta z jej potencjału. W przypadku cyfrowych systemów domofonowych także mamy możliwość otwarcia kodem lub brelokiem. Karty, breloki, a także inne urządzenia i akcesoria można znaleźć wyłącznie w specjalistycznych sklepach - https://www.fonex.pl/kategorie/karty-i-breloki-375.html.

Artykuł partnera