Dobry i szybki komputer bardzo pomaga w poprawianiu efektywności naszej pracy. Korzystając z dobrej jakości maszyny mamy również większą pewność, że pliki, które przechowujemy w pamięci, są bardziej bezpieczne, niż gdybyśmy używali pierwszego lepszego "składaka" z marketu. Wybór odpowiedniego laptopa czy notebooka to nie lada wyzwanie, jednak wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, aby uniknąć wpadki. Jak wybrać idealnego laptopa do firmy?

1. Powiedz kotku, co masz w środku

2. Pamiętaj, żeby zadbać o oczy

3. Rozmiar ma znaczenie...

Powiedz kotku, co masz w środku

Sprzęt firmowy do pracy powinien nie tylko być szybki, ale także cichy. Jest to szczególnie istotne w przypadku laptopów i notebooków, gdzie przestrzeń pomiędzy podzespołami we wnętrzu obudowy jest minimalna i w żaden sposób nie może być porównywana nawet z obudowami typu small czy medium tower dla komputerów stacjonarnych. Jeżeli więc chcemy pracować komfortowo, powinniśmy sprawdzić, jakie wiatraki i sposoby wentylacji posiada upatrzony przez nas egzemplarz.

Dodatkowo powinniśmy zaznajomić się także z samymi wnętrznościami laptopa - w zależności od tego, jaką pracę wykonujemy, będziemy potrzebować różnych parametrów dla procesora, karty graficznej, płyty głównej czy pamięci. Jeśli nie mamy pewności, co będzie najlepiej spełniało swoje zadanie, zawsze warto spytać sprzedawcy w sklepie lub poprosić o przykładowe specyfikacje określone na podstawie opisu pracy, którą wykonujemy. Podobną fachową pomoc możemy uzyskać na Gigam.pl.

Pamiętaj, żeby zadbać o oczy

Nie ma nic bardziej frustrującego, niż światło słoneczne odbijające się od ekranu monitora. Mając to na względzie powinniśmy zadbać o to, aby nasze nowe wyposażenie stanowiska pracy miało matową matrycę, która skutecznie zniweluje efekt odbitego światła i tym samym będzie mniej nadwerężać nasz wzrok. Jest to szczególnie ważne, jeżeli pracujemy przy komputerze często, a absolutnie niezbędne, gdy jest on naszym głównym narzędziem na wykonywanym stanowisku.

Rozmiar ma znaczenie...

...szczególnie, jeżeli planujemy laptopa nosić ze sobą lub często podróżujemy. Gdy waga ma dla nas większe znaczenie, niż parametry, warto raczej skłonić się w stronę notebooków, które zazwyczaj są mniejsze, lżejsze ale i słabsze niż typowy laptop.  Korzystanie z nich w drodze to jednak większy komfort, ponieważ ze względu na niewielkie rozmiary możemy rozłożyć się z pracą praktycznie wszędzie - w pociągu, kawiarni czy na ławce w parku.

Jeżeli chcemy z komputerem jeździć, powinniśmy również zwrócić uwagę na pojemność baterii - im większa tym lepiej. Oczywiście możemy, a czasem wręcz powinniśmy zadbać o kupienie dodatkowej baterii na wymianę, jednak czasem godzina więcej pracy może nam zrobić bardzo dużą różnicę, jeżeli chodzi o przyjemność i komfort użytkowania maszyny.

 

Artykuł sponsorowany