Biura tłumaczeń to często wielkie przedsiębiorstwa, w których zatrudnionych jest bardzo dużo ludzi. W takich miejscach zarządzanie projektami to złożony proces, który ułatwiają różne programy jak np. XTRF. Ich celem jest przede wszystkim wspomaganie pracowników i zwiększenie efektywności pracy.

Zwiększa się zapotrzebowanie na usługi biur tłumaczeń, dlatego tempo pracy jest coraz szybsze, co niekoniecznie oznacza większą wydajność. Należy więc zastanowić się nad tym, jakie działania podjąć, aby poziom zadowolenia zarówno pracowników, jak i klientów był wysoki.

Praca biura tłumaczeń - zwiększ efektywność

Wraz ze wzrostem zainteresowania usług, jakie świadczą biura tłumaczeń, rośnie zaplecze technologiczne, które ma zapewnić większą sprawność. Efektywność pracy zależy przede wszystkim od zapewnienia potrzebnych narzędzi zarówno klientom, pracownikom, jak i kierownictwu. Dzięki takim rozwiązaniom realizacja projektów przebiega szybciej i wydajniej. Odpowiedni program ma na celu zarządzanie projektami, bazą klientów i pracowników. Dodatkowo tego typu rozwiązania pozwalają sporządzać faktury i rozliczenia związane z projektami. Wartośiowy artykuł traktujący o tym jak zwiększyć efektywność biura tłumaczeń znajdziesz tutaj

efektywne biuro tłumaczeń

Efektywność pracy biura tłumaczeń - program XTRF

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, co zwiększa efektywność pracy w każdym biurze? Pierwsze co przychodzi na myśl jest automatyzacja pracy. Zazwyczaj w każdym biurze jest szereg czynności, które się powtarzają. Tego typu zadania można zastąpić specjalnymi programami, które pozwalają zaoszczędzić czas. Dodatkowo zapewniają  sprawną współpracę między klientami, menedżerami projektu i sprzedawcami. Trzecim elementem, który ma wpływ na efektywność biura tłumaczeń, jest kontrola projektów i pracy.

Jak działa program do zwiększenia efektywności pracy w biurze tłumaczeń?

Odpowiednio dobrany program jak np. XTRF zapewnia obsługę zarówno klienta, menedżera, jak i sprzedawcy. W każdej firmie najważniejsza jest dobra komunikacja, a tego typu oprogramowania zdecydowanie ją ułatwiają. Portal, z którego może skorzystać klient, ułatwia zamówienie nowego projektu, zaakceptowanie zmian czy też zapoznanie się z raportami. System XTRF ma również na celu ułatwienie pracy menedżerom. Jest to przestrzeń, na której mogą zarządzać poszczególnymi segmentami. Pozwala szybko i sprawnie sterować projektami, analizować raporty i monitorować postęp pracy. Ostatnim ogniwem, które łączy te dwa elementy są sprzedawcy. Dzięki tego typu oprogramowaniu cały czas mają wgląd do nowych zamówień. Otrzymują i dostarczają nowe zadania, a także zarządzają na bieżąco kalendarzem.

Efektywność pracy w biurze tłumaczeń zależy przede wszystkim od dobrej współpracy. Zautomatyzowanie pewnych zadań usprawnia działanie biura i zwiększa jego efektywność. Skutecznie wdrożone systemy IT pozwalają zaoszczędzić czas i zwiększają wydajność. Jest to również duże ułatwienie w komunikacji między klientami, kierownictwem a sprzedawcami.

Więcej na www.xtrf.eu