Okładziny elewacyjne zewnętrzne to niekwestionowany hit branży budowlanej. Łatwe w montażu, a zarazem niezwykle estetyczne płyty i panele błyskawicznie zyskały uznanie w oczach inwestorów i wykonawców, wypierając powoli tradycyjne formy wykończenia fasad budynków. W tym artykule chcemy przyjrzeć się bliżej panelom aluminiowym elewacyjnym, zwłaszcza w kontekście stosowania ich w biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. Jakie konkretne cechy przesądzają o takich decyzjach inwestorów?

Estetyczna elewacja jest ważniejsza niż myślisz

Rolą elewacji jest oczywiście przede wszystkim zabezpieczenie budynku przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. To właśnie na nią padają promienie słoneczne albo uderza silny grad, nie sposób więc nie wziąć aspektu odporności na czynniki atmosferyczne przy wyborze konkretnego sposobu wykończenia fasady. Warto jednak pamiętać, że to właśnie ściany zewnętrzne zobaczy każda osoba przechodząca obok budynku, można więc uznać je za jego swoistą wizytówkę. O ile przy domach prywatnych ma to znaczenie głównie w kontekście chęci posiadania estetycznego i utrzymanego w dobrym stylu miejsca zamieszkania, o tyle przy budynkach użyteczności publicznej sprawa wydaje się mieć jeszcze większe znaczenie. Wygląd banku, urzędu czy biurowca może czasem zadecydować nawet o wizycie w danym miejscu lub rezygnacji z niej! Panele aluminiowe elewacyjne łączą w sobie zalety elewacji trwałej i estetycznej, dlatego wydają się być w tego typu budowlach rozwiązaniem wręcz idealnym.

Aluminiowe okładziny elewacyjne zewnętrzne – nowoczesność w najlepszym wydaniu

Niewątpliwą zaletą elewacji z aluminium jest więc jej nowoczesny design, który wspaniale wpasowuje się we współczesną wielkomiejską architekturę. Panele aluminiowe elewacyjne występują w wielu ciekawych kolorach, spotkać można nawet metaliczny wariant, który gwarantuje zachwycający efekt w pełnym słońcu. Uzyskany za pomocą paneli efekt może w pełni zrealizować nawet najbardziej nietuzinkową wizję architekta. Przy tym wszystkim takie okładziny cechuje trwałość liczona w dziesiątkach lat, co ma niebagatelne znaczenie chociażby dla takich istotnych w przypadku budynków użyteczności publicznej kwestii ekonomicznych. Panele z aluminium nie wymagają szczególnej konserwacji, są też lekkie i ognioodporne. W połączeniu z szerzej omówionymi już walorami dekoracyjnymi sprawia to, że jest to jedna z najlepszych opcji na wykończenie zewnętrznych ścian biurowca i póki co wydaje się, że ich popularności wśród inwestorów długo nic nie zagrozi.

Artykuł sponsorowany