Wiele mikro i makro przedsiębiorstw zmaga się na co dzień problemami walki o klienta i własnej rentowności. W boju o przetrwanie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku nie zawsze wystarcza czasu na myślenie o rozwoju i szkoleniu pracowników, którzy tworzą daną firmę. Na szczęście istnieje szereg dotacji i dofinansowań, które mogą pomóc w systematycznym rozwoju bez zaangażowania środków własnych. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą działającym na terenie Małopolski i jesteś zainteresowany tematem funduszy europejskich- zdecydowanie musisz czytać dalej!
 

Pozyskiwanie funduszy europejskich receptą na rozwój

Każda firma działająca leganie i zarejestrowana na terenie województwa małopolskiego może starać się o pozyskanie funduszy np. na szkolenia pracowników. Bez względu na branżę w jakiej działasz warto zapoznać się z możliwościami jakie dają fundusze europejskie bo wachlarz programów jest niezwykle szeroki. Jeżeli chcesz zapewnić swojej firmie stosowne szkolenia czy nawet rozbudować ją o nowe działy warto zasięgnąć pomocy u specjalistów. Dzięki funduszom europejskim można dofinansować wiele kursów i szkoleń na które zazwyczaj brakuje pieniędzy w budżecie firmy. Zapewnienie ciągłego rozwoju i inwestycja w pracowników m.in. poprzez szkolenia branżowe czy certyfikacje są jednym z najbardziej pożądanych benefitów i często decydują o wyborze danego pracodawcy. Jeżeli Twoja firma do tej pory nie oferowała szkoleń swoim pracownikom warto rozważyć skorzystanie z zewnętrznych form finansowania w tej dziedzinie. Pomimo plusów wielu przedsiębiorców nie podejmuje starań o dotacje bo przerażają ich skomplikowane procedury składania wniosków. W zależności od realizowanego projektu należy spełniać szereg wymogów formalnych jednak warto się o nie postarać.

Pomoc specjalistów ds. dotacji gwarantem sukcesu

Faktem jest, że warunkiem pozyskania środków jest m.in. napisanie wniosku i jego stosowna argumentacja. Jeżeli nie posiadasz doświadczenia w formalnych kwestiach warto zasięgnąć porady specjalisty. Firma A1 Europe od ponad 10 lat z powodzeniem pomaga swoim Klientom w pozyskiwaniu funduszy europejskich w Małopolsce i nie tylko. Tworzą ją doświadczeni konsultanci specjalizujący się w pisaniu i kompletowaniu dokumentacji, którzy służą fachowym doradztwem i pomocą na drodze uzyskiwania dotacji. Skuteczność doradców została doceniona m.in. przez prestiżowe magazyny branżowe takie jak „Forbes” czy „fundusze Europejskie”. Ilość pozyskanych przez firmę dotacji sięga 90% wszystkich złożonych w imieniu ich klientów wniosków co jest imponującym wynikiem na tle konkurencyjnych firm. Jednym z gwarantów oferowanych przez A1 Europe usług jest fakt, że w przypadku nie otrzymania dotacji przez podmiot starający się, gwarantują zwrot zainwestowanych kosztów. Konsultanci służą pomocą na każdym etapie starania się o pozyskanie funduszy europejskich: doradzają wybór najlepszego programu, pomagają w kompletowaniu dokumentów i wypełnianiu wniosków aż do momentu dopięcia wszystkich formalności i uzyskaniu finansowania.

Podjęcie decyzji o udziału w programach funduszy europejskich może być jednym z najważniejszych punktów rozwoju Twojej firmy dlatego warto zaufać fachowcom i zdać się na pomoc profesjonalistom.

Więcej na A1Europe ul. Wadowicka 8A 30-415 Kraków, Telefon +48 12 259 80 70; https://www.a1europe.pl