Ludzie wymyślili mnóstwo maszyn, które mają na celu pomagać im w wykonywaniu pewnych czynności. Niektóre z nich służą do przewozu ciężkich rzeczy - jak na przykład często używane wózki paletowe. Spotykamy je w sklepach, hurtowniach, magazynach i na salach produkcyjnych. Mogą zresztą być wykorzystywane w wielu branżach, ponieważ są niezwykle pomocne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym są wózki paletowe?

Istnieją różne rodzaje wózków paletowych, czyli maszyn przeznaczonych do transportu towarów na paletach. Paleciaki przydają się przy pracach załadowczo-wyładowczych. Kierowanie nimi nie jest trudne, a mogą przewozić towary o naprawdę dużej masie. Oczywiście, ów masa może być naprawdę różna, stąd też wózki paletowe można wybierać w kilku dostępnych rodzajach. Najczęściej wykorzystywane są wózki paletowe uniwersalne, ale wyróżniamy także:

  • wózki paletowe specjalne
  • wózki paletowe z wagą
  • wózki paletowe elektryczne.

Solidne konstrukcje i możliwość dostosowania na przykład różnych rodzajów kół - w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa - to wielkie zalety tych maszyn. Dzięki temu można je wykorzystywać przez długi czas, a ciągle działają równie sprawnie. 

wózki paletowe

Źródło: https://www.bmserwis.pl/wozki-paletowe.html

Jak korzystać z wózków paletowych?

Istnieją specjalne kursy, dzięki którym można poznać zasady działania wózków paletowych i bezpiecznie z nich korzystać. Nie powinien tego robić nikt bez odpowiednich kwalifikacji, ponieważ można sobie zrobić krzywdę. Kursy nie są długie - często wystarczy już jeden dzień, żeby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami i zasadami bezpiecznego kierowania wózkiem. 

Opanowanie obsługi takich wózków polega na podnoszeniu, opuszczaniu oraz transportowaniu ładunków o różnej ciężkości. Istnieje kilka zasad, do których trzeba się jeszcze stosować, jeśli chodzi o transport. Na przykład jazda wózkiem widłowym powinna być prowadzona na równej, utwardzonej i suchej nawierzchni. Miejsce załadunku z celem nie może też dzielić zbyt duża odległość. Wózek paletowy jest przeznaczony do przemieszczania się na niewielkie odległości.

Wózki paletowe BM Serwis

Firma BM Serwis działa już na rynku od 1 października 1997 roku. Zna rynek, trendy w technice magazynowej oraz nowoczesne rozwiązania, jakie są współcześnie stosowane. Robiąc zakupy w tej firmie, można zdecydowanie wspomóc swoją działalność, poprzez dostarczenie do niej solidnych sprzętów. Przy wózkach paletowych można na przykład wybrać rodzaj kół, dowiadując się przy okazji ze strony internetowej firmy, które wózki, jakimi cechami się odznaczają. 

Obecnie bardzo popularne są wózki paletowe elektryczne, to znaczy wózki z elektrycznym napędem. Zwiększają one zdecydowanie wydajność pracy, ponieważ działają szybciej. Dostosowane są one do potrzeb przewozu towarów, podnosząc ładunek tylko na taką wysokość, która właśnie umożliwia transport. W BM Serwis można zresztą znaleźć wiele wartościowych produktów, zatem zainteresowani powinni tam koniecznie zajrzeć!

Zobacz >> https://www.bmserwis.pl/wozki-paletowe-elektryczne.html