​Mile widzianym elementem wyposażenia będą ekspresy do kawy do firmy, które pozwalają na uzyskanie aromatycznych naparów o wybornym smaku. W miejscu pracy nie może przecież zabraknąć dostępu do małej czarnej, która działa orzeźwiająco, pobudza do działania i myślenia, wzmaga koncentrację, dodaje energii, przyczynia się do wzrostu efektowności wykonywanych zadań.

Czas najwyższy sięgnąć po profesjonalne ekspresy do biura, które uprzyjemnią czas spędzany w pracy. Co więcej, wysokiej jakości kawa zaserwowana gościom, kontrahentom i klientom wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy i podniesie jej prestiż. Wybór urządzenia powinien być wobec tego dobrze przemyślany. Jak w takim razie wybrać odpowiedni ekspres do kawy dla firmy?

Dlaczego warto zainwestować w ekspresy do kawy do firmy?

Zanim zainwestujemy w profesjonalne ekspresy do biura, należy odpowiedzieć sobie na pytanie odnośnie tego, czy rzeczywiście warto zdecydować się na taką inwestycję. Trzeba pamiętać o tym, że dobrej jakości sprzęt kosztuje i to nie mało, dlatego nie należy podejmować zbyt pochopnie decyzji. Trudno jednak wyobrazić sobie pracę bez posiłkowania się kawą, ale nie może być ona byle jaka. Z tego właśnie powodu ekspres stał się niemalże niezębnym elementem wyposażenia biura, bo nie tylko jakość samej kawy ma znaczenie, ale też metoda jej parzenia. Za pomocą ekspresu możliwe staje się uzyskanie aromatycznego i niezwykle smacznego naparu, którego pice będzie miało korzystny wpływ na pracowników. Podniesie się komfort pracy, zadowolenie, wydajność. Przy smacznej filiżance kawy można się odprężyć, dodać sobie zastrzyku energii i powrócić orzeźwionym do swoich obowiązków z czystym umysłem. Kawa z ekspresu smakuje zdecydowanie lepiej niż ta przygotowana w tradycyjny sposób poprzez zalanie wrzątkiem tej mielonej czy rozpuszczalnej. Trzeba też pamiętać o tym, że po kawę sięgać będą nie tylko pracownicy, ale zostanie podana również gościom, klientom i partnerom biznesowym. Nikt raczej nie chciałby pić kawy, której jakość i smak pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, przyrządzanie kawy w ekspresie automatycznym jest dużo prostsze i szybsze, a w pracy liczy się przecież każda minuta. Dodatkową korzyścią będzie możliwość wliczenia zakupu ekspresu w koszty prowadzonej działalności.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy dla firmy?

Wybierając ekspres do kawy dla firmy, należy mieć na uwadze jego rodzaj – do biura najlepiej sprawdzają się modele ciśnieniowe automatyczne, ale do wyboru mamy też ręczne i kolbowe. Bogata ofertę ekspresów do kawy można sprawdzić tutaj: https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/ekspresy-do-kawy/

Kolejną kwestią będzie to, jaki rodzaj kawy można stosować w wybranym urządzeniu. Najsmaczniejsze napary uzyskamy w przypadku kawy ziarnistej, która będzie automatycznie mielona, a następnie parzona przez ekspres. Dalej mamy rodzaj serwowanej kawy – warto wybrać taki sprzęt, który pozwoli na parzenie kilku różnych. Na uwadze powinno się mieć również pojemność zbiornika na wodę – im będzie ona większa, tym rzadziej trzeba go uzupełniać. Znaczenie ma czytelny wyświetlacz i łatwa obsługa oraz funkcja regulacji ilości dozowanej kawy.

Ekspresy do kawy do firmy mogą mieć różną moc, co również ma znaczenie. Im będzie ona większa, tym można liczyć na szybsze nagrzewanie i większą funkcjonalność. Istotnym parametrem jest też ciśnienie – zaleca się wybierać urządzenia oferujące więcej niż 15 barów. Jako że wiele osób nie lubi pić samej małej czarnej, ale dodaje do niej mleko, zaleca się wybrać ekspres z funkcją jego spieniania. Mile widzianą funkcjonalnością jest też podgrzewanie filiżanek, przez co kawa nie będzie tak szybko stygnąc.

Rozmiar ekspresu również ma znaczenie i należy dobierać go do potrzeb firmy, czyli liczby użytkowników urządzenia. W większych biurach potrzebny będzie duży ekspres automatyczny, z pojemnymi zbiornikami na wodę i kawę. Powinien być też wyposażony w młynek i dyszę na minimum dwie filiżanki. Jeśli chcemy być w stanie przygotować równocześnie kilka kaw, to idealnie sprawdzi się ekspres profesjonalny i przemysłowy.

Artykuł partnera