Gaz i prąd pochłaniają ogromną część budżetów przedsiębiorstw. Rozwiązaniem, które pomaga w obniżeniu comiesięcznych rachunków bywa zmiana sprzedawcy gazu lub prądu, który jest podmiotem odrębnym od dystrybutora. Oto pięć sytuacji, w jakich warto rozważyć taką decyzję.

1. Przejście na odnawialne źródła energii

W naszym życiu coraz większe znaczenie zyskuje ekologia. Dbając o środowisko spełniamy nasz obowiązek wobec planety. Nic więc dziwnego, że konsumenci poszukują przyjaznych środowisku rozwiązań także w zakresie energetyki. Zwłaszcza, że przedsiębiorstwa, które stawiają na ekologiczne rozwiązania, budują tym pozytywny wizerunek wśród konsumentów i partnerów biznesowych.

2. Korzystniejsza oferta dostępna na rynku

Sprzedawcę prądu lub gazu warto zmienić zawsze, gdy tylko znajdziemy na rynku korzystniejszą ofertę. Po co przepłacać, jeśli gaz ziemny lub energia elektryczna mogą być znacznie tańsze i przyczynić się do sporych oszczędności? W tym celu warto zapoznać się z ofertą firmy Po Prostu Energia S.A https://poprostuenergia.pl/.

3. Wysokie koszty prądu w sprzedaży rezerwowej

Problemy z dotychczasowym dostawcą także powinni być motywacją do zmian. Zwłaszcza że sprzedawcy rezerwowi (tzw. nadani z urzędu), mimo stosunkowo korzystnej oferty, mogą oferować nawet dwukrotnie wyższe stawki za sprzedaż rezerwową. W praktyce oznacza to, gwarancja ciągłości może wiązać się z podwojeniem miesięcznych rachunków za prąd. Sytuacja tego typu powinna być motywacją do jak najszybszej zmiany sprzedawcy i rezygnacji z usług sprzedawcy rezerwowego.

4. Perspektywa podpisania dłuższej umowy

Szczególnie w przypadku energii elektrycznej dłuższa umowa zawarta ze sprzedawcą i obejmująca gwarancję stałej ceny może okazać się dobrym wyborem. Energia elektryczna w Polsce w ostatnich latach mocno drożeje. O ile gospodarstwa domowe mogą liczyć na wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki, otrzymując gwarancje utrzymania cen na konkretnym poziomie, przedsiębiorstwa prawdopodobnie będą zmuszone coraz głębiej sięgać do kieszeni. Warto więc rozważyć zmianę sprzedawcy na takiego, który oferuje dłuższą umowę w korzystnej cenie. Umożliwi to ograniczenie ryzyka finansowego.

5. Bezpłatna zmiana sprzedawcy w dowolnym momencie

Na końcu przypomnijmy: zmiana sprzedawcy prądu i gazu jest opcją, z której mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Poza tym jest to procedura w pełni darmowa, którą nierzadko można załatwić zdalnie, a wszelkie formalności w imieniu odbiorcy załatwia nowy sprzedawca. Nie warto martwić się o zmianę licznika, bo nie jest to konieczne w przypadku zmiany sprzedawcy.  W przypadku sprzedawców energii, działa wolny rynek, dzięki czemu konsument może wybrać najkorzystniejszą ofertę skrojoną na miarę potrzeb.

Więcej na temat zmiany sprzedawcy gazu i prądu można przeczytać na stronie: https://poprostuenergia.pl/.

Materiał partnera