Firmy kurierskie ustalają ceny swoich usług na podstawie wielu zmiennych. Co ciekawe, to samo zamówienie, u tego samego dostawcy może mieć różną cenę np. na dwóch portalach. Od czego zależy cennik przesyłek kurierskich i jak go porównywać?

By do twoich drzwi zapukał tani kurier (a najlepiej najtańszy) musisz odpowiednio interpretować cennik przesyłek kurierskich. Pamiętaj, że kwota, jaką zapłacisz nie zależy wyłącznie od wielkości wysyłanej paczki!

Cennik przesyłek kurierskich – od czego zależy cena?

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, dlaczego kwota za paczkę jest różna u wielu kurierów. Firmy kurierskie ustalają stawki za usługę według kilku czynników. Im bardziej twoje potrzeby będą pokrywać się z domeną przewoźnika, tym lepiej dla ciebie. Zamów kuriera, który ma najtańsze usługi dostosowane właśnie do twoich wymagań!

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na cennik przesyłek kurierskich jest oczywiście wielkość i waga paczki. Im cięższa i większa jest przesyłka, tym więcej za nią zapłacisz. Niektóre firmy mają jednak sprzęt, który jest lepiej przygotowany do przewozu takich paczek. U nich cena usługi będzie niższa.

Sprawdź ceny kurierów:

Do wagi i rozmiaru dochodzi również typ przesyłki. Inaczej wyceniany jest standardowy karton z niewrażliwą na stłuczenia przesyłką, a inaczej paleta z okrągłymi paczkami, wypełnionymi szkłem. To druga rzecz, która wpływa na firmy kurierskie. Niekiedy cenę może podnieść również trudność w dostarczeniu paczki czy odbioru (np. na piętrze, bez windy).

Inną kwestią są też twoje wymagania. Droższa będzie przesyłka pobraniowa czy taka, która zawiera dodatkowe ubezpieczenie. Oczywiście, niektórzy kurierzy celują w klientów korzystających z tych usług i tam będziesz miał najtaniej.

Firmy kurierskie – jak porównać ich ceny?

Jak już wspominaliśmy, dokładnie taka sama paczka może być różnie wyceniona przez trzech kurierów. Jest to związane z możliwościami danego przewoźnika i grupą docelową. Jak więc sprawdzić, która oferta będzie dla ciebie najkorzystniejsza?

Możesz skupić się na kolejnych firmach kurierskich. Najpierw określ swoje wymagania i opisz paczkę. Niezbędny będzie jej typ i wymiary. Następnie, korzystając z witryn kurierów, sprawdzaj poszczególne ceny. Oczywiście, tani kurier w końcu wpadnie w twoje ręce, ale sama czynność odnalezienia najtańszej oferty (patrząc na szeroki wybór na rynku) zajmie ci bardzo długo. Nie zawsze będzie to też skuteczne, bo oferta na domenie kuriera… może być wyższa, niż na zewnątrz!

Co więc zrobić? Zamów kuriera przez specjalną witrynę, która porównuje cennik usług! Korzystając z portali takich jak KurJerzy.pl będziesz mógł odpowiednio rozeznać się na rynku i dobrać firmę pod swoje potrzeby.

Zamów kuriera przez zewnętrzny serwis!

Jak działa portal kurjerzy.pl? Na początku zmierz i zważ swoją paczkę. Sprawdź też, jaki jest jej typ (czy to standardowa przesyłka, czy np. transport na paletach). Określ również swoje potrzeby. Masz duży wybór dodatkowych usług takich jak ubezpieczenie czy przesyłkę za pobraniem. Gdy masz już wszystkie niezbędne dane, wprowadź je do serwisu KurJerzy.pl

W ten sposób zamów kuriera, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Portal wygeneruje ci cenniki wszystkich dostępnych firm przewozowych. Najczęściej są one niższe, niż w przypadku współpracy ze stroną konkretnego kuriera. Kurjerzy.pl umożliwiają zarówno zamówienie zwykłych przesyłek, jak i tych nietypowych. Po wszystkim wystarczy, że podasz dane odbiorcy i nadawcy, a następnie możesz zdalnie opłacić całą usługę i… czekać na kuriera, który przyjedzie po twoją paczkę! Proste, prawda?

Dzięki serwisowi kurjerzy.pl w ekspresowym tempie porównasz ceny poszczególnych firm i zamówisz najtańszą. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale też bezcenny czas.

Artykuł sponsorowany