W ciągu ostatnich lat sposoby nauczania języków obcych uległy zmianie. Uczęszczanie na zajęcia, które odbywają się w grupach, coraz częściej zamieniamy na naukę online. Jest wiele sprawdzonych i dających efekty sposobów nauki języka angielskiego przez internet. Oto kilka najpopularniejszych z nich. 

 

Szkoły językowe online

 

Ten sposób nauki języka angielskiego stał się bardzo popularny, a kolejne szkoły prześcigają się w sposobach nauczania. Warto szukać sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą nam uczyć się z lektorem angielskiego metodą jeden na jeden. Najlepiej, jeśli będzie to native speaker, u którego podchwycimy akcent. Jednym z przykładów tego typu szkół nauki online jest Tutlo. Zaletą lekcji w szkole Tutlo jest to, że mogą one zostać przeprowadzone z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, ponieważ rozmawiamy z lektorami z całego świata. Dodatkowo możemy łatwo dobrać osobę lektora do naszych wymagań. To ciekawy sposób na naukę angielskiego przez internet.

 

Aplikacje mobilne

 

Angielski w kieszeni. Dosłownie. Aplikacje do nauki języka angielskiego nie zastąpią rozmów z lektorem angielskiego, ale pozwolą na swobodne powtarzanie słówek, zasad gramatyki i innych zagadnień językowych. Na rynku jest wiele dostępnych aplikacji do nauki języków. Warto przyjrzeć się kilku z nich i wybrać taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza. Dobrze też mieć na uwadze, że niektóre z nich potrzebują dostępu do internetu, inne mogą być używane offline. 

 

Czytanie anglojęzycznych blogów

 

Tak naprawdę chodzi o czytanie anglojęzycznych stron, na przykład prasy, forów czy właśnie blogów. Dlaczego czytanie jest ważne? To połączenie przyjemnego z pożytecznym, bo pomaga nam utrwalić wzory budowy zdań i to, jak wygląda ich szyk. Gdy dużo czytamy, to łatwiej wyłapiemy po pewnym czasie błędy językowe. Czytanie o przeszłych wydarzeniach pozwala nam szlifować czasy przeszłe, z którymi wiele osób ma problemy. Czytanie wykształca w nas używanie pewnych from, zwrotów i wyrazów w sposób instynktowny i naturalny. No i jeszcze jedna sprawa – czytając uczymy się nowego słownictwa.

 

Anglojęzyczne vlogi

 

Oglądanie YouTuberów może być nie tylko przyjemne, ale także pomocne w nauce języka angielskiego. Poważnie. Nie mówimy tutaj o niskiej jakości vlogach z kotami, ale o dobrze prowadzonych kanałach. Świetny vlog prowadzi Casey Neistat, który opowiada o podróżach, codziennym życiu, o ciekawostkach i gadżetach. Dzięki takim vlogom poznajemy masę nowego słownictwa. Poza tym zarówno Casey, jak i wielu innych vlogerów posługuje się językiem angielskim od urodzenia. Dzięki oglądaniu filmów kręconych w różnych krajach świata, możemy z łatwością zaobserwować różnice w akcentach i lepiej poznać życie i kulturę Anglosasów.

 

Gry online

 

Okazuje się, że granie na komputerze czy konsoli online, to dobry sposób na naukę języka. Przede wszystkim dlatego, że w ferworze działań musimy komunikować się z innymi graczami – w końcu często od tego zależy wygrana. Emocje i poczucie odpowiedzialności zespołowej często pomagają nam przełamać barierę, która blokuje nas przed mówieniem po angielsku. W pewien sposób pozostajemy anonimowi, bowiem słychać tylko nasz głos, nikt nas nie widzi, co również sprawia, że czujemy się pewniej. Najważniejsze jest jednak to, że możemy słuchać konwersacji innych osób, możemy nauczyć się słownictwa potocznego lub też specjalistycznego, związanego z gameingiem. 

 

Inne sposoby?

 

Oczywiście powyższe przykłady to tylko część sposobów na naukę języka angielskiego przez internet. Wśród nich możemy jeszcze wymienić słuchanie podcastów, rozmawianie z ludźmi na forach czy też tworzenie własnych treści w języku angielskim. Anglojęzyczny internet jest pełen ciekawych materiałów. Naprawdę warto być jego częścią.

Artykuł zewnętrzny