Wpływ pandemii koronawirusa na prowadzenie biznesu
Obostrzenia wprowadzone przez rząd wiosną, a po raz drugi jesienią, z dnia na dzień spowodowały konieczność przeorganizowania pracy. Zamknięte zostały między innymi biura, sklepy, urzędy, punkty obsługi klienta, salony (komórkowe, samochodowe), punkty gastronomiczne i obiekty sportowe. Cały świat dosłownie stanął w miejscu.
Pracę biurową teoretycznie można zabrać do domu - w większości przypadków wystarczy komputer i internet, ewentualnie część dokumentów zabranych z miejsca pracy.
Jednak nie w każdym przypadku organizacja pracy zdalnej była możliwa z dnia na dzień, czy nawet z tygodnia na tydzień.
Wiele przedsiębiorstw stanęło w miejscu, każdego dnia notując straty spowodowane przestojem. Równie wiele firm nie przetrwało niestety pierwszego lockdownu i zmuszonych było zakończyć działalność. Te, które podniosły się ze strat, z niepokojem wyczekują kolejnych wieści o planowanych, prawdopodobnych obostrzeniach.
Wizja drugiego lockdownu, czyli całkowitego zamrożenia gospodarki, dla wielu podmiotów wiąże się z widmem upadku. Nie wszystkie usługi można realizować zdalnie, jednak znakomitą większość da się przeorganizować i nie trzeba ryzykować przestojem. Odpowiedzią na nową, pilną potrzebę reorganizacji pracy wielu firm są nowoczesne, zintegrowane systemy usprawniające komunikację z klientem.
Systemy wspierające pracę zdalną w obsłudze klienta
Jednym z najtrudniejszych do przeorganizowania sektorów jest obsługa klienta. Osobiste wizyty w urzędach czy punktach obsługi na czas obostrzeń muszą zostać zastąpione komunikacją zdalną.
To potężne wyzwanie - zwłaszcza, jeśli do tej pory petentów było sporo. Obsługa telefoniczna i za pomocą czatów, maili lub formularzy kontaktowych, która być może sprawdzała się przy niewielkiej liczbie klientów dziennie, wobec znacznego zwiększenia się grona interesantów musi zostać usprawniona.
Nowe, wygodne i efektywne możliwości organizacji dają dedykowane narzędzia do pracy zdalnej. Kilka sprawnych, nowoczesnych rozwiązań oferuje Systell. To systemy, które są nieocenione w wielotorowej komunikacji z klientami, są zintegrowane w jednym miejscu, a także pozwalają na korzystanie z nich w różnych miejscach - także w domu czy na urządzeniach mobilnych.
W jaki sposób narzędzia Systell pomagają usprawnić obsługę klienta? Do wyboru jest kilka wariantów.
Contact Center
To oprogramowanie łączące funkcjonalność wszystkich kanałów komunikacji, wyposażone w narzędzia do efektywnego zarządzania pracą. Infolinia, czat, e-mail, formularz www, social media, sms i faks oraz połączenia głosowe - wszystko jest dostępne w jednym miejscu.
Monitoring połączeń w mobile
Nigdy więcej nie dopuścisz do sytuacji, w której zapomnisz oddzwonić do klienta. Monitoring ruchu telefonicznego sprawnie rejestruje połączenia odebrane i nieodebrane, dzięki czemu najważniejsze dane będziesz mieć zawsze w zasięgu ręki.
Wirtualna centrala telefoniczna
Wirtualna centrala telefoniczna firmy Systell to system umieszczony w chmurze, który łączy funkcjonalność telefonu, poczty głosowej, czatu i e-mail. Dodatkowo może służyć jako program do tele- i wideokonferencji. Wszystkie połączenia realizowane są przez Internet.
Centrala telefoniczna 3CX VoIP
Centrala 3CX opiera się na oprogramowaniu, dzięki czemu posiadanie telefonów i gniazd telekomunikacyjnych jest niepotrzebne. Jest kompatybilna z większością aplikacji działających na systemie Windows. Również obsługuje kilka kanałów komunikacji jednocześnie. Więcej informacji o centrali 3CX znajdziesz na stronie https://systell.pl/wirtualna-centrala-3cx/.
CRM dla małych i średnich przedsiębiorstw
Nowoczesny, funkcjonalny system CRM oferowany przez Systell to nie tylko narzędzie do zarządzania danymi. To jednocześnie narzędzie do komunikacji i budowania relacji z nimi.
Artykuł sponsorowany