Na ogół lokale pochodzące z drugiej ręki są tańsze od tych nowych. W Warszawie obserwujemy jednak całkowicie odwrotną sytuację.

Przeważnie za to, co jest nowe, zapłacimy więcej niż za to, co jest używane. W przypadku rynku nieruchomości ta prawidłowość nie ma jednak pokrycia w rzeczywistości. Co prawda nowe mieszkania w mniejszych miejscowościach są droższe od tych używanych, to jednak w dużych miastach mamy do czynienia z droższymi mieszkaniami z drugiej ręki. Taki przypadek możemy obserwować także w Warszawie. Dlaczego w dużych miastach trzeba zapłacić więcej za mieszkania używane? Jakie ceny proponują wówczas deweloperzy w Warszawie? Jak znaleźć najlepszą ofertę dla siebie?

Używane i droższe – dlaczego?

O cenie nieruchomości decyduje szereg różnych czynników. Poza metrażem, rozkładem oraz standardem wykończenia kluczowe znaczenie ma lokalizacja. To właśnie ona decyduje o tym, że deweloperzy w Warszawie mają często tańsze mieszkania od tych, które dostępne są na rynku wtórnym. Używane mieszkania w Warszawie znajdują się przede wszystkim w centrum miasta. To nie tylko zabytkowe kamienice, ale również obiekty wznoszone już po wojnie. Chociaż są starsze i często wymagają pilnego remontu, to jednak ceny tego typu nieruchomości niejednokrotnie przewyższają ceny tych nowych.

Wybierz najlepsze mieszkanie od dewelopera!

Zakupienie nowego mieszkania w Warszawie nie będzie zatem związane z tak wysokimi wydatkami jak w przypadku mieszkań używanych. Zanim jednak zdecydujemy się na wybranie najtańszej oferty, sprawdźmy, co oferują nam deweloperzy w Warszawie.Tanie nieruchomości w Warszawie to głównie lokale położone poza ścisłym centrum, w oddalonych od niego dzielnicach. Przy zakupie mieszkania w takim miejscu warto wziąć pod uwagę kwestie dojazdów, ponieważ to właśnie one są największym problemem. Więcej informacji dotyczących ofert nieruchomości znajdziecie na Ronson Development. Warto spieszyć się z rezerwacją nowych mieszkań, ponieważ najlepsze oferty znikają z rynku błyskawicznie!

Artykuł sponsorowany