Druk materiałów reklamowych - skuteczna i tania forma promocji

O tym, że reklama jest dźwignią handlu, wie każdy przedsiębiorca, ale nie każdy potrafi to wykorzystać w rozwoju własnej firmy. Tymczasem prostą i skuteczną metodą na dotarcie do dużej grupy odbiorców jest druk materiałów reklamowych, począwszy od niewielkich gadżetów, aż po ogromne banery uliczne. 

  1. Drukarnia online - kompleksowe usługi

  2. Druk materiałów reklamowych - najpopularniejsze metody 

Konsumenci doceniają gadżety reklamowe, które są przydatne i funkcjonalne, a więc wnoszą do ich życia pewną wartość. Z kolei przedsiębiorcy cenią upominki cechujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. 

Drukarnia online - kompleksowe usługi 

Nadrzędną cechą, jaką powinny charakteryzować się skuteczne gadżety reklamowe, jest jakość, nie tylko samej rzeczy, ale również druku. Ten zapewnia drukarnia online Drukomat.pl - firma, która zajmuje się drukowaniem materiałów i gadżetów reklamowych, zarówno tych prostych i niewielkich, jak wizytówki czy ulotki, jak również tych dużych i gabarytowych, jak banery czy twarde podłoża. 

Jako materiał reklamowy można wykorzystać niemal wszystko. W formie drobnych upominków wręczane są już nie tylko długopisy czy notesy (choć wciąż nie tracą one popularności), ale również powerbanki, kalendarze ścienne i książkowe, torby ekologiczne, termosy czy kubki termiczne. Ogromną wartość mają także elementy, które stanowią identyfikację wizualną firmy, a więc tabliczki z logo, banery reklamowe, teczki ofertowe czy katalogi produktowe. Wszystkie te elementy na zlecenie przygotowuje drukarnia online, wykorzystując indywidualne projekty, dostarczone przez klienta. 

Druk materiałów reklamowych - najpopularniejsze metody

Rodzaj metody drukowania materiałów reklamowych zależy od pożądanego efektu oraz samego materiału. Ważny jest też nakład - jeżeli ma być wysoki, a dodatkowo zlecenie ma krótki czas realizacji, wykorzystuje się druk offsetowy. Obraz przenoszony jest na zadrukowywany materiał z aluminiowej matrycy, z wykorzystaniem odbicia na bębnie z gumową powłoką. W ten sposób powstają duże nakłady wizytówek, ulotek, katalogów czy gazetek promocyjnych. Wielkoformatowy druk online wykonuje się metodą solwentową. Powstałe w ten sposób plakaty, banery i inne materiały reklamowe są odporne na promieniowanie UV, zniszczenia, czy działanie warunków atmosferycznych i wysokiej lub niskiej temperatury. Druk materiałów reklamowych metodą solwentową jest więc odpowiedni dla wszystkich elementów, które będą trwale zamontowane na zewnątrz pomieszczeń, np. na elewacji budynku.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)