e-TOLL to nowy system elektronicznego poboru opłat za przejazdy płatnymi odcinkami tras. Czy wiesz już, na których drogach możesz rozliczać się w ten sposób? Przeczytaj ten tekst i przekonaj się, jak komfortowa może być Twoja podróż.

Dziś, gdy świat coraz szybciej się zmienia, naprzeciw potrzebom wielu osób wychodzą nowe technologie. Tak też stało się w przypadku podróży płatnymi odcinkami dróg.

System elektronicznych płatności e-TOLL to ułatwienie, które pozwoli kierowcom szybko i wygodnie rozliczyć się z przejazdów. Koniec z czekaniem w kolejce – wystarczy kupić urządzenie ZSL lub OBU, bądź ściągnąć na smartfon rządową aplikację mobilną e-TOLL.

Zastanawiasz się, jak płacić za e-TOLL? Chcesz dowiedzieć się więcej o trasach, które są objęte tym przydatnym systemem? Zapraszamy do lektury tego tekstu.

e-TOLL dla pojazdów ciężarowych

Jak powszechnie wiadomo, obowiązek przejścia do e-TOLL dotyczy przede wszystkim pojazdów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 3.5 tony. Kierowcy prowadzący duże samochody dostawcze, autobusy itp. mają elektronicznie uiszczać opłaty za przejazdy w całej Polsce.

Na rządowej stronie o e-TOLL można znaleźć tabelę, gdzie wypisane są płatne odcinki dróg obsługiwane przez ten system. Dane te dotyczą wyłącznie ciężarówek i innych dużych pojazdów.

Co z samochodami osobowymi?

Zastanawiasz się, co z właścicielami samochodów osobowych? Korzystanie z systemu e-TOLL jest wskazane również w ich przypadku. Warto przy tym jednak zauważyć, że osoby poruszające się lekkimi pojazdami mogą na te ten moment rozliczać się w ten sposób jedynie podczas przejazdów dwiema następującymi trasami:

  • autostrada A2 na odcinku Konin – Stryków,
  • autostrada A4, odcinek Wrocław – Sośnica.

Od 1 grudnia br. jedyną możliwością opłaty za podróż wymienionymi wyżej drogami będzie płatność elektroniczna. Dotychczasowe, tradycyjne szlabany przestały już być potrzebne – więc niedługo na dobre się z nimi pożegnamy.

Należy wspomnieć, że choć lista autostrad oferujących płatności e-TOLL kierowcom lekkich pojazdów jest obecnie tak mała, stopniowo mają się na niej pojawiać kolejne fragmenty tras.

Urządzenia ZSL e-TOLL w IKOL – dla komfortowych przejazdów

Bezpieczna i komfortowa jazda po Polsce? Z IKOL to możliwe. Ten certyfikowany operator e-TOLL oferuje przewoźnikom własne moduły ZSL. Urządzenia te nie tylko obsługują e-TOLL, ale też zostały wzbogacone o liczne udogodnienia, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Wybierając moduł ZSL od IKOL zyskasz:

  • oryginalne urządzenie, kompatybilne z systemami e-TOLL i SENT i pozwalające na szybkie rozliczanie się z przejazdów płatnymi drogami,
  • dedykowaną, mobilną aplikację IKOL Tracker – służącą m.in. do zarządzania lokalizatorami i usługą e-TOLL, zgłaszania kradzieży, ustawiania alertów oraz zdalnego uzbrajania i rozbrajania alarmu,
  • możliwość samodzielnego wyłączania przesyłania lokalizacji do e-TOLL za pomocą przycisku umieszczonego w aplikacji IKOL Tracker,
  • alerty, które powiadomią Cię o nieprawidłowościach związanych z transmisją danych do e-TOLL,
  • pełen pakiet usług dot. monitoringu GPS (pozycja pojazdu w czasie rzeczywistym, historia podróży, tworzenie raportów itp.),
  • możliwość kontroli stanu paliwa i dostęp do wielu innych danych z komputera pokładowego pojazdu –o ile kupisz lokalizator podłączany do szyny CAN
  • opcję poszerzenia funkcjonalności urządzenia o liczne usługi dodatkowe.

Jak widzisz, urządzenie ZSL od IKOL to gwarancja niezawodności, praktyczności i wygody użytkowania. Konfiguracja jego ustawień jest niezwykle prosta – wystarczy zalogować się do aplikacji IKOL Tracker, by mieć pełną kontrolę nad lokalizatorem.

Dlatego – nie czekaj. Już dziś sprawdź ofertę IKOL i stań się właścicielem wysokojakościowego, wielofunkcyjnego i kompatybilnego z e-TOLL lokalizatora GPS.

Artykuł sponsorowany