​Wycinarka drutowa zdobywają kolejne branże przemysłowe. Ciągły rozwój i dążenie do doskonałości ukształtowało drogę dla ultra precyzyjnych wycinarek drutowych> Jedną z najlepszych wycinarek drutowych wytwarza firma Mitsubishi. Zwłaszcza doceniane są w przemyśle wycinarki drutowe z serii MP.

Wycinarki z serii MP znalazła główne zastosowanie w branży medycznej, lotniczej jak i narzędziowej,czyli wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka precyzja i jakość. Wycinarki drutowe zostały wyposażone w precyzyjny układ napędowy bazujący na silnikach tubowych (z ang. Tubular Drive Technology), który postawił obróbkę precyzyjną na wyższym poziomie jakościowym, niwelując najmniejsze niedokładności kształtu rzędu kilku mikronów.

Czym tak naprawdę jest silnik tubowy i naczym polega jego działąnie?

Silnik tubowy to kolejna generacja elektromagnetycznych napędów linowych. W przypadku silnika turbowego magnesy zostały zamknięte w „tubie”. Rozwiązanie to wyeliminowało całkowicie luz zwrotny występujący w maszynach posiadających napęd konwencjonalny. Napęd tubowy jest całkowicie bezobsługowy. Konstrukcja silnika w której występuje brak kontaktu, tarcia, luzów pozwala na zachowanie dokładności przez lata. Najwyższa jakość pod kontrolą, możliwości stosowania drutów o średnicy od Ø0,05mm odpowiada zapotrzebowaniu przemysłu medycznego,  a możliwość osiągnięcia chropowatości powierzchni poniżej  Ra0,1µm jest uzupełnieniem wymagań stawianych precyzyjnej wycinarce drutowej.

Mając na uwadze wymagania branż lotniczej i medycznej, konieczne było opracowanie nowego generatora, który zapewni wydajność cięcia i nie spowoduje degradacji powierzchni ciętej. Elementy wycięte za pomocą precyzyjnych wycinarek drutowych Mitsubishiz serii MP z powodzeniem przechodzą wyśrubowane i bardzo wymagające testy laboratoryjne, będąc dopuszczone w lotnictwie i medycynie.

To, co najważniejsze, to mózg całej maszyny czyli sterowanie wycinarki drutowej Mitsubishi M800. Spaja wszystkie systemy w czytelną i prostą całość, współpracuje płynnie z człowiekiem i infrastrukturą firmy. Sterowanie Mitsubishi M800 jest przewodnikiem, który prowadzi operatora wycinarki przez ścieżkę obsługi tak, aby  zredukować czas programowania i zminimalizować ryzyko pomyłki. Nie potrzeba stosu książek, instrukcji. Każda funkcja sterowania zawiera instrukcję, jak wykonać daną czynność. Jest to ukłon w kierunku młodych operatorów, którzy zaczynają przygodę z obróbką CNC. Sterownik oferuje klasyczne menu, jak i możliwość sterowania gestami.

Artykuł sponsorowany